Pasażerom będzie łatwiej dotrzeć na perony. Jest też termin zakończenia prac przy wiaduktach kolejowych (zdjęcia)

Jeszcze przez pół roku mają potrwać parce związane z modernizacją dworca PKP w Lublinie. Tak samo powinny się zakończyć utrudnienia w rejonie wiaduktów kolejowych. Z kolei pasażerowie już teraz będą mogli korzystać z przejścia podziemnego.

W środę PKP PLK zaprezentowało postęp prac związanych z modernizacją stacji Lublin Główny. Obecnie przed budynkiem dworca w miejscu torowiska pracują maszyny. Na specjalnie przygotowanym terenie ustawiane są ścianki peronu. Stopniowo będą montowane kolejne elementy nawierzchni, oświetlenie i ławki. Na koniec ma zostać ułożony nowy tor. Równocześnie wykonawca doposaża peron nr 2 w wiatę. W marcu 2021 r. wszystkie perony mają być utrzymane w standardzie peronu nr 3. Będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Jednocześnie zapowiedziano, że zakończą się problemy podróżnych, którzy obecnie aby dotrzeć na peron, muszą udawać się z drugiej strony obiektu, pokonując wcześniej ul. Pocztową i Kunickiego. Nowy odcinek przejścia podziemnego, choć wciąż pracują w nim robotnicy, został od razu po wykonaniu zasadniczych zadań, udostępniony pasażerom. Zapewniono w nim bezpieczne warunki przejścia od kas biletowych do peronów. Samo wykończenie przejścia nie będzie już wymagało istotnych zmian w organizacji ruchu. Pasażerowie o ograniczonych możliwościach poruszania się mogą też już korzystać z wind.

Obecnie pasażerowie korzystają z nowego peronu nr 3 oraz jednej krawędzi peronu nr 2. Nowe perony są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Wieczorem jasne oświetlenie zapewnia bezpieczny dostęp do wagonów. Montowana jest wiata oraz ławki. W gablotach są informacje i rozkłady jazdy.

Przedstawiciele PKP PLK zapewnili również, że w ciągu pół roku zakończone zostaną prace związane z przebudową wiaduktów kolejowych nad ul. Diamentową, Janowską i przy Drodze Męczenników Majdanka. Kierowcy narzekają bowiem na ciągnące się od kilku lat prace, które powodują utrudnienia w ruchu. Obecnie na wiadukcie nad ul. Diamentową montowane są kolejne elementy przepraw, zaś na wiadukcie nad ul. Droga Męczenników Majdanka szykowane jest miejsce pod następny tor. Z kolei most nad rzeką Czerniejówką jest zabezpieczany przed korozją.

(fot. PKP PLK)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Kończcie wstydu oszczeďźcie …… jeszcze większego sobie.

 2. NIE WIERZĘ w żadne obietnice składane przez PKP! …ten czas trzeba pomnożyć razy 5! zobaczycie, że tak będzie .. to jest chore co się tam wyprawia:/

 3. to tylko zakładany termin, którego wcześniej w ogóle nie było – samo zakończenie prac to zawsze jest osobny temat.
  choćby się miało udać nawet w te pół roku, to i tak o 2 lata za długo…

 4. Na początku miała być hala potem ruchome schody a teraz wychodzi na to że na 3 peronie nie będzie nawet wiaty.

 5. PKP (szeroko rozumiane) coś zamierza oddać, ale zakładam się o burbona że za miesiąc zamkną, bo coś tam.
  PKP to stan małego rozumku … a pracę pielęgnują, wysyłając jednego robotnika co jeden kilometr.
  PKP się nigdzie nie spieszy, bo i po co. takich patałachów ze świecą (gromnicą z pokropkiem) szukać.

  • tory się tak szybko nie zużywają jak nawierzchnia drogi. jak w dekadę wszystko zmodernizują, to nad czym będą siedzieć do emerytury?

 6. Trzy lata utrudnień związanych z przebudową wiaduktu na Diamentowej. A to tylko zakładany termin. Na prawdę problem z jednym wiaduktem musi trwać tak długo? Wcześniej remont samej ulicy i „ronda blacharzy”. Legendy głoszą, że kiedyś będzie można jeździć tamtą drogą normalnie. A nie, czekajcie, zapowiada się remont Krochmalnej… i korki – przynajmniej częściowe – na Diamentowej gwarantowane przez kolejne 5-8 lat.

  • no remont krochmalnej to taki chory pomysł… najpierw zrobili lubelskiego lipca pod samą cukrownię, później rondo w które ma wpadać przedłużenie, tylko pośrodku została wielka wyrwa, bo kasy brak. i nagle znajduje się kasa na wąską, równoległą drogę 100 metrów obok, która już istnieje, w dodatku z idealną nawierzchnią.
   nie ma 60 baniek na 3-pasmową drogę stanowiącą wąskie gardło dla połowy miasta – jest za to plan na wywalenie 180 milionów na nikomu niepotrzebny moto-stadion. nie za moje złotówki!!!

 7. „PKP PLK zapewnili również, że w ciągu pół roku zakończone zostaną prace związane z przebudową wiaduktów kolejowych nad ul. Diamentową, Janowską”

  buahaha, następne pół roku będą się z tym pie……. ?

  • jakie pół roku, jak tu zaraz okres zimowy, który w każdym przetargu na jakiekolwiek roboty jest wyłączony z harmonogramu…
   bazując na tym, od dziś mają się niby wyrobić w 3 miesiące prac. pozostaje mi tylko pusty śmiech.

 8. Gdzie jest inspektor bhp w wykopach brak zabezpieczeń a widać ze są głębokie.

  • inspektor był, ale zobaczył, że raz na 3 dni się jedna osoba kręci w tę i nazad po terenie budowy, to uznał że jest niepotrzebny i pojechał do domu… jeszcze asystenta opieprzył dlaczego go na puste wiadukty wysyła!

 9. To jest państwowe firma, inspektory też so państwowe, to jak sie majo ich imać?

 10. rzók kiedy skończysz remontowac wiadukt nad diamentowa?

 11. Nie chodzi o to żeby zrobić, tylko żeby robić, jak tych patałachów nie stać na uszczelnienie żywicą błędnie wykonanych ścian żelbetowych podziemia tylko dyktę kładą żeby kałuże przykryć. Jakieś domeczki z desek postawili zamiast docelowych zadaszeń wyjść, balustrady spawane za stodołą, malowane w busie godzinę przed dostawą na budowę, windy już wyłączone bo nie wytrzymały obciążenia jeden kurs na godzinę.

 12. Najlepsze jest to, że PKP może wszystko. Może zablokować pół miasta na parę lat i zero konsekwencji. Imperium.

 13. Bez remontów na Diamentowej ??? To jak żyć.??? Nuda ! Nuda ! Nuda ! ALE …… jest nadzieja,
  że PKPi…..//.zda coś wymyśli ku uciesze kierowców !

 14. I co z tego wszystkiego wyniknie? Po nowych torach będą jeździć stare składy, po nowych schodach będziemy nosić walizki, bo windy będą ciągle zepsute, a do tego starzy kolejarze ze starymi nawykami i stare brudy w przedziałach i toaletach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach