690 680 960

Padła kolejna słynna klacz ze stadniny w Janowie Podlaskim. Została wypożyczona do USA

Jedna z pereł polskiej hodowli, Czempionka Polski, Europy i Świata, czyli klacz Pinga z janowskiej stadniny padła po operacji. Był to jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni arabskich w historii.

W Stanach Zjednoczonych padła urodzona w 2004 roku w stadninie w Janowie Podlaskim klacz Pinga. W czerwcu ub. roku została ona wydzierżawiona przez stadninę do Cedar Ridge Arabians w USA. Do Polski miała wrócić w styczniu 2022 roku. Ze wstępnych informacji wynika, iż przyczyną śmierci Pingi miały być komplikacje po przeprowadzonej operacji kolki.

Klacz Pinga była nazywana jedną z pereł polskiej hodowli. Wygrała m.in. Czempionat Świata klaczy starszych w Paryżu. Była też m.in. Platynową Czempionką Świata oraz Czempionką Polski i Europy. Jednocześnie to jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni arabskich w historii. Jak zapewnił zarząd stadniny, zgodnie z zawartym kontraktem, klacz była ubezpieczona od wszelkich zdarzeń losowych.

Pinga była bardzo blisko spokrewniona z najsłynniejszą klaczą na świecie – Pianissimą. Będąca również wychowanką janowskiej stadniny klacz, padła przed pięcioma laty z powodu gwałtownego skrętu jelit. Jej śmierć wywołała wtedy ogromne poruszenie wśród hodowców koni na całym świecie.

13 komentarzy

  1. to jest program PiSu dla poski wschodniej nazywa sie : Polska w runinie
    idzie im zaje..ście

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie