690 680 960

Padła kolejna słynna klacz ze stadniny w Janowie Podlaskim. Została wypożyczona do USA

Jedna z pereł polskiej hodowli, Czempionka Polski, Europy i Świata, czyli klacz Pinga z janowskiej stadniny padła po operacji. Był to jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni arabskich w historii.

W Stanach Zjednoczonych padła urodzona w 2004 roku w stadninie w Janowie Podlaskim klacz Pinga. W czerwcu ub. roku została ona wydzierżawiona przez stadninę do Cedar Ridge Arabians w USA. Do Polski miała wrócić w styczniu 2022 roku. Ze wstępnych informacji wynika, iż przyczyną śmierci Pingi miały być komplikacje po przeprowadzonej operacji kolki.

Klacz Pinga była nazywana jedną z pereł polskiej hodowli. Wygrała m.in. Czempionat Świata klaczy starszych w Paryżu. Była też m.in. Platynową Czempionką Świata oraz Czempionką Polski i Europy. Jednocześnie to jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni arabskich w historii. Jak zapewnił zarząd stadniny, zgodnie z zawartym kontraktem, klacz była ubezpieczona od wszelkich zdarzeń losowych.

Pinga była bardzo blisko spokrewniona z najsłynniejszą klaczą na świecie – Pianissimą. Będąca również wychowanką janowskiej stadniny klacz, padła przed pięcioma laty z powodu gwałtownego skrętu jelit. Jej śmierć wywołała wtedy ogromne poruszenie wśród hodowców koni na całym świecie.

13 komentarzy

  1. to jest program PiSu dla poski wschodniej nazywa sie : Polska w runinie
    idzie im zaje..ście

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas