Pacjent: – Ze złamaną nogą czekam na operację od poniedziałku. Rzecznik szpitala: – O zwolnieniach lekarskich pielęgniarek powiadomimy prokuraturę

– Ile mam jeszcze leżeć ze złamaną nogą? Miesiąc, dwa? Kość obok kości jest – tak wyglądał początek naszej rozmowy telefonicznej z jednym z pacjentów szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Zabiegi w szpitalu wstrzymano m.in. ze względu na braki personelu pielęgniarskiego. O sprawie powiadomiliśmy Ministerstwo Zdrowia.

85 komentarzy

 1. Czy przyjmowanie pacjentów na leżanki na korytarzach to nie jest narazanie pacjentów na utratę zdrowia i życia . Na oddział przypisanych jest 30 łóżek a pacjentów jest 50
  Bo szpital ma za pacjenta a nie za ilość łóżek z NFZ a natomiast średnią wyliczana pacjenta na jedną pielęgniarkę liczną jest od ilości osób s nie łóżek.

 2. Bycie pielęgniarką to nie bułka z masłem.
  Nie wszyscy pracują w zagrożeniu tj. z mikrobami i np. promieniowaniem. Nie wszyscy pracują w piątek, świątek i nocki.
  Pielęgniarki wykonują pracę, której tak naprawdę nikt nie chce wykonać.Kształcą się za swoje grosze.
  Bardzo proszę nie przysyłać tu Ukrainek, bo one Polskę najzwyczajniej w świecie potraktują jako przystanek
  przesiadkowy na zachód. Jeżeli odejdziemy do pracy w supermarkecie, to nikt wam nie poda szklanki wody.
  W wielu komentarzach przewija się temat nic nie robienia pielęgniarek- skoro tak jest, to dlaczego zamykane są oddziały szpitalne?
  I że burkliwe? A jakie mają być skoro pracują za 2 lub za 3?
  Cały cywilizowany świat używa mat tzw. ślizgaczy lub rolek do przekładania pacjentów.
  W Polsce używa się do tego celu pielęgniarek, gdzie wg. BHP może dźwignąć 20 kg, jeżeli do przełożenia przychodzą 2 pielęgniarki / bo tak jest najczęściej/ to na jakie przeciążenia są narażone?
  Wiek polskich pielęgniarek to 50+, więc skąd zdziwnie że idą na L4? Mają wiele schorzeń, tak jak wszyscy ich równolatkowie pracujący fizycznie.
  To nie serial paramedyczny, to nie Leśna Góra-to codzienność polskich szpitali. Za ciężką pracę należy się adekwatne wynagrodzenie wynagrodzenie.
  I jeszcze jedno: od kiedy to prokurator zastępuje lekarza? Póki co chory człowiek idzie do lekarza.
  Możecie sobie wylewać do upojenia swoje frustracje trolle.Pielęgniarki to jednak niewłaściwy adres. Polska ochrona zdrowia jest najgorzej dofinansowana w UE. Na wszystko są pieniądze: na zmianę nazw ulic, na burzenie pomników, na stawianie pomników i na tysiąc innych bzdur, ale nie ma na nowoczesne leczenie Polaków. Trwa to prawie 30 lat /każdy rząd ma swoje grzechy w tej materii/, a wy czekajcie w mega kolejkach na zabiegi, czy na zwykłe przyjęcie do szpitala. Zdrowia życzę.

  • Nagle życie pacjentów jest zagrożone przez brak pielęgniarek? Przecież nadal normalnie pracują Bogowie – lekarze. Pielęgniarki są niepotrzebne 🙂 Lekarzy się tylko ceni, to niech dbają o pacjentów.

   • Pracowalam w tym szpitalu 6 miesiecy. Tyle wytrzymalam. Mobbing , chamstwo , zero wsparcia od przelozonych, harówka ponad normalne ludzkie siły. Naczelna, oddziałowe …brak słów, co za podłe baby. Brak szacunku dla pracownika. Szkoda gadania I to wszystko za 2600zl po 25 latach pracy. Wolałabym pójść na rentę na głowę, niż tam pracować. Zresztą, pewnie I tak skonczylabym w Abramowicach, gdybym tam jeszcze trochę została.

 3. Nikt do tej pory nie wspomniał za dyrektor tego szpitala dał lekarzom podwyżkę w wysokości ponad 2500 złoty a przecież lekarz zarabiają za jeden dyżur tyle co pielęgniarka na miesiąc. Lekarze oprócz pieniędzy za dyżur mają także dodatkowe za każdy zabieg wykonany na tym dyżurze. Przecież lekarze mają przekonanie że pielęgniarki są niepotrzebne. Lekarze nie pora pielęgniarek w proteście ponieważ tracą kasę bo nie ma zabiegów.. …. .

 4. Pozwalniać nierobów i po sprawie lekarzy do sądu za lewe zwolnienia.

 5. Jak się decydowały być pielęgniarkami i z lekarzami kawkę popijać i dostawać obrywy od pacjentów to teraz niech nie narzekają że kręgosłup boli że trzeba podnosić etc.Niech zmienią zawód na lepszy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS