Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzyca: Usłyszeli zarzuty za podpalenie bel słomy

Krasnostawscy policjanci zatrzymali trzech sprawców podpalenie bel ze słomą w miejscowości Ostrzyca. Dwóch dorosłych usłyszało już zarzuty, trzecim nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

Do pożaru bel słomy doszło w niedzielę po godzinie 3 nad ranem w miejscowości Ostrzyca w powiecie krasnostawskim. Straży prowadzący akcję gaśniczą ustalili, że przyczyną pożaru było podpalenie. Kryminalni z Krasnegostawu ustalili, że sprawcami podpalenia są trzej mieszkańcy gminy Izbica w wieku 25, 18 i 16 lat.

– Dwóch dorosłych usłyszało już zarzuty. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia oraz wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Swoje zachowanie tłumaczyli, tym iż byli pod działaniem alkoholu. O losie 16-latka zadecyduje Sąd Rodzinny – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Funkcjonariusze sprawdzają również, czy 16-latek spożywał alkohol ze starszymi kolegami.

2015-11-25 10:43:29
(fot. Policja Krasnystaw)

3 komentarze

  1. jak zapłacą za akcje gaśniczą to już nawet papierosów nie będą odpalać,,,,tylko ich do MPG-ku na roboty żeby pieniążki z ich kont były przelane, a nie tatuś zapłaci

    • Uważasz, ze zapłacą?? W mojej okolicy dwóch strażaków podpalało sąsiadom słomę i siano i nie zapłacili bo ne mają z czego, bo nawet ich z OSP nie wyrzucili.

  2. Osobiście dzwoniłem na straż. Zjawili się w ciągu kilku minut. Niestety nie widziałem nikogo, kto mógłby to zrobić ale teraz wszystko już jest jasne 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo