Ostrów Krupski: Chciał złapać jastrzębia. Po śladach na śniegu policjanci trafili do kłusownika

Wczoraj policjanci z Krasnegostawu zabezpieczyli klatkę do łapania jastrzębi. Po śladach na śniegu mundurowi dotarli do kłusownika.

W poniedziałek policjanci z Krasnegostawu otrzymali informację, że w miejscowości Ostrów Krupki ktoś zastawił pułapkę na jastrzębie. Z anonimowego maila, który wpłynął do komendy wynikało, że wewnątrz klatki znajdowały się gołębie. Mogło to świadczyć, że służy ona do łapania drapieżnych ptaków.

– Policjanci na wskazanym polu zauważyli metalową klatkę owiniętą materiałową siatką. Klatka osadzona była na drewnianym palu na wysokości około dwóch metrów. Wyposażona była w mechanizm, powodujący jej zamknięcie przy nacisku od góry. W chwili przybycia funkcjonariuszy wewnątrz nie było żadnych ptaków – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Mundurowi zauważyli jednak na śniegu ślady obuwia, które doprowadziły do znajdującej się nieopodal posesji. Policjanci szybko ustalili, kto zastawił pułapkę.

– Z zebranych dotychczas materiałów w sprawie wynika, iż klatka służyła do łapania jastrzębi. Zamykane w niej gołębie miały służyć za przynętę – dodaje podkom. Piotr Wasilewski.

Za kłusownictwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2016-01-12 11:59:10
(fot. Policja Krasnystaw)

11 komentarzy

 1. Facet nie wiedział, że w Polsce jedynym legalnym sposobem kłusowania, jest walnięcie swoim samochodem w łosia, dzika, czy zająca. Wtedy jest brak właściciela, który przyznałby się, że to jego zwierz uszkodził Wasz samochód i jako rekompensatę można ubitego zwierza do chałupy zabrać, albo na licytację w WOŚP zgłosić (nie samochód, a zabite bydlę). Natomiast jak Ci taki np. jastrząb kury łapie, albo dzik pole ryje to nie wolno go łapać, ani nawet zabijać bo to własność Państwa, a Ty Obywatelu mordę w kubeł i cierp w katolickiej pokorze.

  • A za komuny , czy PO było inaczej . Komuniści i ich spadkobiercy będący u władzy nie wsadzali nam mordy w kubeł – ateisto ?

 2. Chyba Ostrów Krupski nie Orłów

 3. Niezła instrukcja

 4. yyy i co chłop z takim jastrzębiem będzie robił? Gołębie przeganiał od jedzenia dla kur? 😉

 5. Może tylko chciał mieć dużego ptaka…

 6. Konfident zawsze się znajdzie….

 7. Powinni wszystkich gołębiarzy co jastrzębie łapią pozamykać co najmniej na 5 lat. – w końcu powinni kochać ptaki, przecież sami je mają a tak okaleczają i biedne giną w męczarniach z wyrwanym dziobem lub obciętymi szponami.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7227zł 0.14%
  • GBP 4.8692zł 0.08%
  • EUR 4.3988zł -0.05%
  • CHF 4.0906zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dożynki powiatu tomaszowskiego w Łaszczowie
  Dwudniowe powiatowe obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Tomaszowie Lubelskim
  100-km rajd rowerowy po Roztoczu. Każdy może wziąć udział
  Obchody stulecia Bitwy Warszawskiej w Krasnymstawie
  Wojewódzkie Święto Ziół i parafialno-gminne Święto Plonów w Boniewie