Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Opinie były podzielone, ale mieszkańcy są za. Na terenie Świdnika pojawią się elektryczne hulajnogi

Mieszkańcy Świdnika byli za wprowadzeniem do miasta elektrycznych hulajnóg na minuty. W związku z tym miasto również dało im zielone światło. Teraz będą prowadzone szczegółowe uzgodnienia z operatorami.

Elektryczne hulajnogi, jakie od pewnego czasu mają do dyspozycji mieszkańcy Lublina, jak też wielu innych miast w całym kraju, mają trafić również do Świdnika. Do Urzędu Miasta zgłosiły się bowiem firmy, które są zainteresowane uruchomieniem systemu elektrycznych hulajnóg oraz skuterów. Jednak z uwagi, że rozwiązanie to oprócz wielu korzyści dla mieszkańców, ma też swoje minusy, włodarze miasta podjęli decyzję, że zanim zaczną prowadzić jakiekolwiek poważniejsze rozmowy w tej sprawie, chcą poznać opinię mieszkańców.

W ostatnich tygodniach mieszkańcy Świdnika wypowiadali się, czy hulajnogi do wypożyczania są dobrym pomysłem, jak też co na ten temat sądzą. Opinie były podzielone, jednak przeważały głosy na tak. Wśród zagrożeń wskazywano m.in. zwiększenie liczby wypadków na skutek brawurowej jazdy użytkowników, czy też chaos związany z pozostawianiem jednośladów gdzie popadnie. Mieszkańcy wskazywali również konieczność dostosowania infrastruktury do poruszania się hulajnogami, czyli chodników i ścieżek rowerowych, jak też wyznaczenie stref, gdzie nie będzie można ich zostawiać.

Ostatecznie patrząc na przewagę głosów za wprowadzeniem do miasta elektrycznych hulajnóg, władze miasta również dały im zielone światło. Niebawem mają się odbyć w tej sprawie rozmowy z operatorami systemu.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. wlazła raz taka w świdniku do rossmana z hulajnogą i trzeba jej było schodzić z drogi,ludzie muszą byc jakies normy

  2. I tak nic gorszego niż rowery miejskie być nie może!

  3. Proszę uwierzyć, że może. Na rowery miejskiej są przynajmniej jakieś stanowiska do ich odstawiania a hulajnogę można zostawić tak po prostu na środku chodnika. Oczywiście by tak postąpić trzeba być na poziomie krowy, która gdzie stoi tam fajda, ale wśród hulajnogistów są i tacy osobnicy.

  4. Kolejny sposób na dojazd do Lublina

  5. ideologia lubelskiego inspiratora znalazł odzew w tęczowym hamburgu.

  6. szkoda tam dawac na to LSW

Z kraju