Operator Lubelskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

Obowiązujący do 1 kwietnia do 5 maja br. zakaz korzystania z rowerów miejskich ma być jednym z głównych powodów problemów finansowych operatora systemu roweru miejskiego, który funkcjonuje w Lublinie i Świdniku. Jak zapewnia spółka, na chwilę obecną system ma normalnie funkcjonować.

We wtorek zarząd firmy Nextbike Polska poinformował o podjęciu decyzji o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz wniosku o ogłoszenie upadłości. Jak informuje spółka, celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Operator ma bowiem spore problemy finansowe, które zagrażają już niewypłacalnością. Ma to być spowodowane pandemią wirusa SARS-CoV-2, co miało przynieść nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki.

W ocenie zarządu, przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę, jak też pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań. Zawarcie układu z wierzycielami pozwoli na odsunięcie w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych po pandemii wirusa SARS-CoV-2. Zarząd zapewnia, że Nextbike Polska zachowuje zdolność do realizowania bieżących zobowiązań, co pozwala na dalsze wykonywanie umów na obsługę systemów rowerowych. Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu z wierzycielami ma na celu zapobieżenie pogorszeniu sytuacji finansowej, jej niewypłacalności oraz ogłoszenia jej upadłości.

Jeżeli chodzi o Lubelski Rower Miejski, to Nextbike twierdzi, że na chwilę obecną nic się nie zmieni. System ma normalnie funkcjonować. Jak tłumaczy Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska, spółka ma również nadzieję, że uzyska wsparcie i współpracę władz miasta, aby rower miejski nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce.

(fot. lublin112)

45 komentarzy

 1. packa i kielnia

  Dobrze by było żeby ten system przestał istnieć…

  • Czyżby tarcza antykryzysowa nie zadziałała? Ojej, kto by sie spodziewał…

 2. Miasto już nie płaci oj… :p

  • Ważne, że dzięki nadgorliwości p. Ż. zaraz przed oczywistym zakazem udało się rozstawić rowerki i wyciągnąć forsę z miejskiej kasy… szkoda aby się marnowała na jakieś tam dofinansowania dla przedsiębiorców, skoro można było zasilić kieszeń koleżków.

 3. Brawo PiS! Jeszcze chwila i większość firm skonczy podobnie. Mordowanie gospodarki idzie pełna parą. Oby tak dalej to w końcu zabraknie pieniędzy na te chore socjale.

  • uważny i ważny

   Co ma do tego PiS? To niemiecka firma.

   • To nie PiS wrzuca rowery miejskie do Bystrzycy albo parkuje po dachach. Może i w Niemczech to się sprawdza, bo tam szanują cudzą własność, ale nie w takim cyganowie jak tutaj.

   • to pisze przecież popierający „gospodarkę” łysego cwaniaczka wspomagającego z naszych podatków jemu podobnych obrotnych. Kiedy łysy przestanie lamentować, że nie ma z czego finansować wspierania kolesiostwa bo mu cit i pit zabrali ?

 4. ale jak jest przerwa zimowa i rowery nie działają ze względu na pogodę (bo nie jest jeszcze dostatecznie ciepło, by je uruchomić), to jakoś nie mają rok w rok problemu z płatnościami…
  nikt tymi rowerami nie jeździ, nikt ich nie obsługuje. jak zostały zostawione przed pandemią tak stały – więc skąd te nadprogramowe koszty, których przez pół roku nie ma? poza tym na każdym rowerze i stacji są reklamy, które robią robotę nawet gdy nikt z rowerów nie korzysta. z tego też jakieś wpływy być powinny

  • Widać, że nigdy żadnej działalności nie prowadziłeś skoro popisujesz się takim tokiem rozumowania. Tym sposobem miejscowości turystyczne i działalności na nich położone również powinny normalne funkcjonować i nic nie powinno upaść, a wyobraź sobie, że ci ludzie, którzy żyją z turystyki zarabiają na cały rok tylko przez kilka miesięcy w roku. Taki model biznesowy i w momencie, kiedy jest dobrze rozplanowany na wszystkie miesiące to działa i nic się nie dzieje. Mają rozplanowane przychody i koszty z tym związane i w chwili kiedy przychód, który ma być, a go nie ma to robi się problem. Poza tym zdajesz pytania o wpływy i koszty nie mając pojęcia jakie i na jakich warunkach mają podpisane umowy. Chociażby z bankami. A może mają też ludzi zatrudnienionych, którym muszą płacić.

   • To czemu na te kilka miesięcy nie pójdą do normalnej roboty? Choćby na pół etatu?

   • a znasz miejscowości turystyczne, które rok w rok nie przyjmują w ogóle turystów przez 4 miesiące? ja nie znam, więc porównanie nijak ma się do tego, co napisałem.

   • znalazł się model biznesowy -chyba ksztaałcony pod ratuszem

   • biznesmenowi proponuję wrócić do edukacji z zakresu szkoły podstawowej- język polski. Jeśli ma się takie pojęcie o prowadzeniu działalności (chyba,że rozrywkowej) jak o pisaniu w języku polskim to szczere gratulacje. Wraz z życzeniami objęcia posady kolejnego doradcy lub niedorzecznika w ratuszu. Coś tam ostatnio przerzedziło się w tej branży

 5. taaaaa dokładać. mieszkańcom podatki w górę.

 6. I bardzo dobrze, potrzebne to jak k…
  majtki.

 7. Nareszcie.

 8. Głupi uśmiech na piance piwa

  No i w końcu… Ale pewnie tylko po to żeby biadolić i płakać a miasto zlituje się i sypnie kasą cwaniakom z firemki jednośladu dwupedałowego…

  • miasto to może sypnąć wekslami dłużnymi bo kasy już dawno nie ma i nie będzie…
   tera pacz co bo bedzie sie działo…
   ..a wszystko przez morderczego wirusa który w 2 miesiące rozwalił polską gospodarkę najsilniejsza potęgę w UE albo i Świecie.. a co dopiero zadłużony po uszy Lublin…

 9. Rok, dwa lata temu wielkie boom, rekordy wypożyczeń. Teraz upadłość… Gospodarcza pomyślność na pstrym koniu jeździ.

 10. I jeszcze powinien dołączyć Boolt szit i ten Paanek obsran…ek i będzie jak dawniej miło i przyjemnie 😉 a lubelscy sałaciarze będą mogli znowu wozić szlachtę osiedlową 😉

 11. tandeta blacha

  Miliony zł juz wyleciały z kasy miejskiej do niemca… to teraz może upadac.
  Zgodnie z planem. A tym bardziej, ze jest dobry pretekst.

 12. Anty ciemnogrod

  Szkoda. Oj stajemy się na powrót Polska B. Bidnym dziadostwem! Chyba tylko degeneraci się z tego cieszą. Są anty Unii Europejskiej, mają chore urojenia w stosunku do Niemców, Rosjan.. Tylko ci brudni wiejscy degeneraci się cieszą..
  Ale popierają zawsze i wszędzie kulawego dyktatora i reszte.

  • Ty chyba zapomniałeś jak nas Unia i her Tusk olewali ciepłym moczem przez wszystkie lata rządów, a całą kasę ładowali w przyniemieckie landy aby przypodobać się Makreli… jak PiS doszedł do władzy to dopiero zaczęły się inwestycje, drogi, dotacje itp.

 13. Ukraińców nie ma i nie ma komu jeździć.

 14. Super! naroście będzie można bezpiecznie chodzić po chodniku!

 15. Pytam bo nie wiem.

  Ale w zasadzie to nie rozumiem co ma taki rower do zagrożenia Sars Covid. Niech mnie ktoś oświeci. Że niby dlaczego nie można się przemieszczac rowerem tylko cisnąć w Mpk? Zagrożenie mniejsze?

  • oczywiście chodzi o brak możliwości dostatecznej dezynfekcji każdego roweru po każdym wypożyczeniu. czy to tak trudno zrozumieć, że choćby na kierownicy zostawałyby zarazki poprzedniego użytkownika? jak chciałbyś tych wszystkich ludzi zmusić do jazdy w rękawiczkach, jak co drugi nawet w szczycie maseczki na ulicy nie nosił?

 16. I super mniej zyciowych kalek na tym syfie, kto tym jezdzi same ameby, przeciez to jest niebezpieczne

 17. tarcza antykryzysowa nie działa ? jak wszystko w tym kraju tylko w TVPis same sukcesy

 18. Ogłaszamy upadłość, ale dopłacajcie, bo chcemy bankom zapłacić. Czy dostaniemy jakieś zestawienie czynności finansowych. Zyski, straty, pensje, premie, gdzie i ile odprowadzonych podatków? Co z systemem, gdy upadłość dojdzie do skutku? Pozostanie w postaci zbierania opłat, czy serwis też będzie?

 19. Krótki.do.Długiego

  Wystarczyło dwa miesiące bez przychodów i firma upada. Nono, powinszować umiejętności prowadzenia biznesu.
  Zgroza, jak oni teraz te firmy prowadzą.

  • te firmy nie mają przychodu co roku całą zimę i to było wkalkulowane w biznes plan. więc nie rozumiem, czemu te 2 miesiące teraz jest takim problemem – gdyby do dziś było zimno, nawet by nie wystartowali i by przeżyli…

   • kasę chcą wyrwać zagraniczne złodzieje ! jak im nie dadzą to będą w głównym nurcie propagandy POpaprańców i obrońców demokracji

 20. Zakaz pedałowania.

 21. Jakoś nie martwi mnie to ze pada ten system. Rower każdy kto chce nim jeżdzić lepszy gorszy jest w stanie kupić, a nikt własnego nie wyrzuci do rzeki . Natomiast rowerzysci nie są w stanie nic zrobić w temacie budowy systemu DDR i to JEST ROLA DLA MIASTA. Prawdziwi rowerzysci z własnymi rowerami oczekują od miasta szybszychdziałań i inwestycji aby po Lublinie dało sie wygodnie jezdzić rowerem . To jeszcze daleka droga , na te działania sa potrzebne pieniądze tzn na budowę , naprawe i dobudowanie brakujacych odcinków DDR.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach