Powstanie zachodnia obwodnica Zamościa. Podpisano dokument umożliwiający rozpoczęcie prac przygotowawczych

Dzisiaj w Zamościu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dokument umożliwiający rozpoczęcie prac przygotowawczych dla zachodniej obwodnicy Zamościa, która ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 74. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2026-2029.

We wtorek w Zamościu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, w obecności wicepremiera Jacka Sasina, a także sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera, posłów na Sejm RP Sławomira Zawiślaka i Beaty Strzałki oraz wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka zatwierdził program inwestycji dla obwodnicy Zamościa w ciągu drogi krajowej nr 74. W ramach zadania powstanie nowy odcinek drogi klasy GP, czyli głównej o ruchu przyspieszonym, która będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Jej długość ma wynosić 19 km.

Celem budowy trasy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Zamościa na drodze prowadzącej od Janowa Lubelskiego aż do granicy z Ukrainą. Obwodnica Zamościa to nowe zadanie, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna. Pierwszym etapem będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium korytarzowego, a kolejnym opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Oznacza to, że dokładny przebieg drogi nie został jeszcze ustalony.

Nie ma jednak co liczyć, że budowa niebawem się rozpocznie. Prace przygotowawcze będą prowadzone w latach 2021-2025, a realizacja inwestycji planowana jest w latach 2026-2029.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie, Ministerstwo infrastruktury)

10 komentarzy

 1. Cóż za nie kompetencja redakcji, jakim jest ten tytuł 🙂

 2. A Ciekawe kiedy powstanie południowa obwodnica lublina?

 3. Sasin to ten co rozbił prywatne spółki energetyczne, Celem tego działania jest monopol odbiorców indywidulanych na terenie dystybucyjnym. No w sumie programy socjale z niczego się nie zapłaca, (enjoy)

 4. W sumie energia elektryczna na giełdzie towarowej nie jest taka droga. Mając koncensję na nia obrót można ją sprzedawać dla kontrahentów biznesowych i indywidualnych z pewną drobną marżą. Ale Spółki Skarbu państwa do prowizji teraz doliczą %, bo 500+ i inne socjale z nieba nie spadają…

 5. Żona Sasina jest z Krasnegostawu

 6. Narodowy Socjalizm

 7. Postawcie im swiatla bo buractwo nie bedzie wiedzialo jak jeździć

 8. W krótkich żołnierskich słowach pokazuję i objaśniam – chodzi o obwodnicę na trasie wschód-zachód, biegnącą po północnej stronie Zamościa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online