Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Oni mają zamiłowanie do prędkości. Łącznie dostali 5500 zł mandatów (zdjęcia)

Tomaszowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących, którzy przesadzili z prędkością. 20-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h, zaś 25-latka poruszała się z prędkością 111 km/h w terenie, gdzie obowiązywała dopuszczalna prędkość 60 km/h. Oboje dostali mandaty na łączną kwotę 5500 zł.

W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z tomaszowskiej komendy w miejscowości Józefówka zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca w obszarze zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy.

– Pomiar prędkości wykazał, że jechał 120 km/h. Z tego powodu funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec gminy Rachanie. W trakcie sprawdzeń dokonywanych przez policjantów okazało się, że mężczyzna był już karany za przekroczenie prędkości. Z tego powodu zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na niego mandat w ramach recydywy. Oznacza to, że grzywna za przekroczenie prędkości wyniosła dwa razy więcej niż ta, która przypisana jest do tego wykroczenia – w tym przypadku było to 4000 zł. Miłośnik szybkiej jazdy nie wsiądzie za kółko przez najbliższe 3 miesiące – informuje aspirant Monika Ryczek z tomaszowskiej Policji.

Kolejnym piratem drogowym okazała się 25-latka z gm. Horodło, która w miejscowości Podhucie, poza terenem zabudowanym, gdzie obowiązywała dopuszczalna prędkość 60 km/h, pędziła 111 km/h.

– Za tak rażące naruszenie przepisów została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz otrzymała 13 pkt karnych – dodaje aspirant Monika Ryczek.

Kierujący, którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia skutkujące poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, muszą liczyć się ze znacznie wyższą grzywną.

– Wprowadzona „recydywa” dotyczy między innymi poważnego przekroczenia prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, czy też złamania zakazu wyprzedzania. Popełnienie tych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat będzie skutkowało podwójną kwotą mandatu – wyjaśnia aspirant Monika Ryczek.

Oni mają zamiłowanie do prędkości. Łącznie dostali 5500 zł mandatów (zdjęcia)

fot. Policja Tomaszów Lubelski

PRZECZYTAJ

Pożyczył hyundaia od kolegi, uderzył autem w drzewo i dachował. Miał niemal 2,5 promila (zdjęcia)

9 komentarzy

 1. Kiedy jakikolwiek policjant za coś odpowie? Takimi artykułami nigdy nie zdobędziecie sympatii społeczeństwa.

  • Moja sympatię zdobyli bo ogolili z kasy ignorantów drogowych co może się teraz przyczynić, że będą jeździć wolniej.

  • Mi też się podoba postawa policjantów. Chce sobie pojeździć szybko i niebezpiecznie – wynocha ze swoim gruzem na jakiś tor.

 2. a czy milicjanci utrzymywali stałą prędkość co do mierzonego pojazdu bo można zaskarżyć xD

 3. Zamiłowanie do prędkości? Nie powiedziałbym. Widziałem ich jadących rowerami. Powolutku i po chodniku, jak małe dzieci.

 4. „Miłośnik szybkiej jazdy nie wsiądzie za kółko przez najbliższe 3 miesiące” – buhahaha!
  Chyba, że mu drzwi od samochodu zaspawali…

  • A jakby zaspawali, to co? Wsiądzie w inny i znowu będzie szukał jakiegoś drzewa.

 5. Najlepsza ta młoda q, na pewno to doskonała driwerka.

Dodaj komentarz