Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Omijał prace drogowe, czołowo zderzył się z ciężarówką. Kierowca został uwięziony w pojeździe

Kolejny, groźny wypadek na drogach naszego regionu. Tym razem w Sporniaku zderzyły się dwa auta.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 9:30 w miejscowości Sporniak w gminie Konopnica. Na drodze powiatowej nr 2229 Motycz – Palikije zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Bełżyc i Wojciechowa, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem mężczyzna jechał od strony Motycza. W miejscu, gdzie prowadzone są prace drogowe zjechał na przeciwległy pas jezdni, chcąc je ominąć. Wtedy volkswagen zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarową scanią.

 

W wyniku zderzenia ciężarówka wypadła z drogi. Kierowca auta osobowego został zakleszczony w pojeździe, aby go uwolnić, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi ratownictwa drogowego. Następnie mężczyznę przekazano ratownikom medycznym i przetransportowano do szpitala.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu.

 

DSC00765

DSC00764

DSC00762

DSC00761

DSC00756

DSC00755

DSC00754

DSC00753
(fot. lublin112)
2018-09-15 10:33:22

18 komentarzy

 1. Co, ja nie zdążę?!

 2. Zobaczył napis: „ODPADY” i postanowił oddać autko na złom, ale poważniej:
  Dobrze sie stało, że kierowca został uwięziony w pojeździe, bo nie dał w długą, a naszej dzielnej policji zaoszczędziło to poszukiwań.

 3. A wszystko przez te angielskie „odpady”. Wożą się z nimi teraz po całej Polsce, gdzie by tu u jakiegoś jelenia za kilka ojraków na polu zrzucić.

 4. mieszkaniec tuż obok

  Wypadek jak napisano w gm. Konopnica , a widzę osp z Wojciechowa , to w naszej gminie nie ma już komu nieść pomocy , czy ktoś może nie zorientowany w terenie.

  • Onanis Samokopulos

   Sępy mają 10 PLN za godzinę, to pojadą nawet na drugi kraniec wojewóztwa, pzdr

  • łoficery jak zwykle w formie

   • Jakby było ogłoszone na fejsiku że dają karpia po strażacku albo chociaż grochówkę polową, to by nawet Motycz się ruszył, nie mówiąc o Leśnym. Ale Druhy z ZSL mają tera ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś tam wypadki czy pożary. Chociaż jakby tak przy każdej interwencji rozdawać ulotki gapiom, albo gazetki z informacją ile to nowych dróg zbudowano? Nie dziękujcie.

  • konstantynopolitańczykowianeczka

   A jak Pawlin przyjechał do pożaru samochodu na przeciwko remizy OSP Sporniak (gm. Wojciechow) i nie było żadnej jednostki z gminy Wojciechow to nikt tego nie widział????? A teraz jak Wojciechow o 1,5km zmienia gmine to wielki lament…..żałosne

 5. Kurłaaa Passat we skórze. I już nie będzie czym szpanować pod kościołem w niedziele.

 6. Kupie słupek, przednie drzwi, maskę i lampy zderzak do vw paska. Odbiorę za 5 dni jak wyjdę ze szpitala

 7. Tak dla informacji to roboty drogowe nie były wcześniej oznakowane także jadący dowiadywał się o nich na samym zakręcie.
  Znaki postawili jak już doszło do wypadku.
  Glina na drodze oraz deszcz również dały swoje.

 8. Wypadek na Sporniaku w podobnym przypadku byłem świadkiem kierowca też omijał roboty drogowe i okazało się po wyjaśnieniach dokonanych przez policję, nadzór budowlany oraz inspekcję pracy, że firma prowadzące te roboty nie posiadała protokolarnego przekazania placu budowy od inwestora, nie posiadała również zatwierdzonej przez policję tymczasowej organizacji ruchu na czas wykonywania zadania, kierownik budowy istniał tylko na papierze a jak było tym razem ??????????????????