Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ofiary tragicznego pożaru to nastolatki. Uczestniczyły w imprezie urodzinowej (wideo)

W piątek po południu w Koszalinie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Nie żyje pięć młodych osób, jedna z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

– W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju – napisał na Twitterze Joachim Brudziński minister MSWiA, po tragicznym piątkowym pożarze w Koszlinie.

Przypomnijmy, w piątek przed godziną 18 w budynku przy ul. Piłsudskiego w Koszlinie wybuchł pożar. Na miejscu z żywiołem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Podczas akcji gaśniczej strażacy natrafili na pięć ciał. Joachim Brudziński w rozmowie telefonicznej z reporterem tvn24 poinformował, że ofiary śmiertelne to „piętnastoletnie dziewczynki”.

Nastolatki uczestniczyły w imprezie urodzinowej. W chwili wybuchu pożaru znajdowały się w pomieszczeniu, które nazywa się escape room. Graczy zamyka się w pokoju i mogą się z niego wydostać, po rozwiązaniu serii zagadek. Jest określony czas na to, aby taki pokój opuścić. Niestety nastolatki nie zdołały wyjść z pokoju, zanim pożar się rozprzestrzenił w budynku.

Prezydent Andrzej Duda oraz minister MSWiA odnieśli się do piątkowych wydarzeń w Koszalinie:

 

Rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak poinformował, że w najbliższą sobotę strażacy rozpoczną kontrole miejsc, gdzie funkcjonują escape roomy. Strażacy będą sprawdzać stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego tych obiektów oraz zasady ewakuacji.

(fot. wideo YT Portal Koszaliński, Facebook koszalininfo.pl)

Autor: redakcja