Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Odpowiedzą za rozbój na 74-latku. „Przyszli do jego domu, pobili i skopali po całym ciele” (zdjęcia)

Do tymczasowego aresztu trafiło 3 mężczyzn i kobieta podejrzani o dokonanie rozboju na 74-latku. Sprawcy przyszli do jego domu, pobili i skopali po całym ciele. Łupem napastników padła gotówka, dokumenty oraz inne wartościowe przedmioty na kwotę ponad 9 tys. zł.

– Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcy podając się za „policję” podstępem weszli do jednego z domów i zaatakowali mieszkającego tam 74-latka. Napastnicy bili i kopali go po twarzy i całym ciele żądając pieniędzy. Wychodząc z domu zabrali ze sobą m.in. portfel z gotówką, dokumenty, karty płatnicze i telefony na łączną kwotę ponad 9 tys. zł. Pokrzywdzony 74-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Policjanci natychmiast rozpoczęli swoje działania. Do sprawy zatrzymali 3 mężczyzn wieku 32, 41 i 44 lat oraz 38-letnią kobietę Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia i gotówki. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Dwaj mężczyźni w wieku 41 i 44 lat odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

– Wczoraj bialski sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec całej czwórki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

11 komentarzy

 1. stronach narodowość może byc różna

 2. Mężczyźni wyglądają jakby jeździli 40-letnią aŁdicą.

 3. albo 40-letnim Wigry 3.

 4. zapiszcie się do PISu ułaskawi Andrzej zostaną Politycznymi Jarosłowa

 5. Toż to jakieś menele

 6. I po co to zakrywać te zakazane mordy?

 7. Ten na ostatnim zdjęciu ma zakryte ucho. Czyżby jakiś znak szczególny np brak ucha

 8. Nieżłe z nich lumpy.Brakuje tam tylko roweru Ukraina.

 9. Powinni pokazywać mordy takich…kozaków w czwórkę na staruszka. Banda meneli.

 10. Odi Profanum Vulgus

  20 lat za 9 tys. zł? To może od razu dożywocie, aby oprychom „nie opłacało się” pozostawianie ofiary przy życiu. Martwi w nie zeznają.

  Bo skoro za rozbój i kradzież śmiesznej kwoty ma być prawie tyle co za zabójstwo, to po co rozmieniać się na drobne?

Dodaj komentarz