Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany 74-latek za kierownicą volvo. „Reagowanie na nietrzeźwych kierujących zasługuje na uznanie”

74-latek kierując volvo wjechał na jezdnie bezpośrednio przed kierującego oplem. Na szczęście kierujący oplem zdążył zahamować i nie doszło do zderzenia samochodów. Jak się okazało 74-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Adamów w powiecie zamojskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy.

– Reagując na zgłoszenie policjanci z Krasnobrodu na miejscu ustalili, że zgłaszający wraz ze znajomym jechali przez Jacnię w kierunku Krasnobrodu. Nagle tuż przed ich samochód z prawej strony wyjechał kierujący pojazdem marki Volvo. Na szczęście zgłaszający zdążył zahamować i nie doszło do zderzenia samochodów. Po chwili kierowca volva zatrzymał się, wtedy zgłaszający wspólnie ze znajomym podeszli do niego. Czując od kierującego volvem alkohol, zabrali kluczyki do jego auta, zadzwonili na numer alarmowy i poczekali na przyjazd policjantów – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Pojazdem marki Volvo kierował 74-letni mieszkaniec Zamościa. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Senior wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą w wymiarze do 3 lat więzienia, utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.

– Reagowanie na nietrzeźwych kierujących zasługuje na uznanie. Dzięki takiej postawie innych uczestników ruchu na drogach jest bezpieczniej. Świadomość zagrożenia i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo innych godne są naśladowania – dodaje spirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

PRZECZYTAJ

Przygotowywali narkotyki do sprzedaży. Cztery osoby z zarzutami (zdjęcia)

6 komentarzy

 1. Wozideł już nie konfiskują, rudy dba o elektorat

  • Nie konfiskują, bo się miejsca na parkingach skończyły.
   Z systemem automatycznego wystawiania mandatów też tak zrobiono. Wyłączono rejestratory, bo się dyski urządzeń zapychały, bo nie było komu rozpatrywać tych spraw. Teraz wystawia się mandaty pieszym i rowerzystom.

 2. Znaczy się,nastąpił zabór mienia przez dwóch osobników.

 3. chłop ze Spiczyna

  Dla Dziodka należy się 1500zł babciowego, więcej będzie walił

 4. Zabijanie na drodze dopuszczalne wg. nowego rządu..?

 5. Teraz, stary uchlany dziad, już powinien zaliczać 150 dni odsiadki. A jak wyjdzie… per pedes😁😁😁

Dodaj komentarz