Oddano do użytku dwie ważne ulice w Lublinie. Można już korzystać z całej ul. Poligonowej

Znaki zostały odsłonięte, zabezpieczające przejazd bariery zabrane a to oznacza, że kierowcy mogą już korzystać z całego odcinka „nowej” ulicy Poligonowej w Lublinie. W całości dostępna jest także al. Lubelskiego Lipca 80.

Dwie bardzo ważne dla kierowców inwestycje drogowe w Lublinie zostały zakończone. Miasto dostało pozwolenie na użytkowanie ulic, więc można było udostępnić dla kierowców zarówno ulicę Poligonową, czyli kolejny dojazd do obwodnicy Lublina, jak też w całości kolejny odcinek al. Lubelskiego Lipca 80. Przez ostatnie dni trwały ostatnie prace porządkowe, by kierowcy nie natrafili na żadne niespodzianki. Drogowcy będą się jeszcze pojawiać w tym rejonie, m.in. wymienią ekrany akustyczne w pobliżu osiedla. Mieszkańcy prosili, aby były one przezroczyste, gdyż nie chcą żyć jak za ścianą.

Cały dojazd do obwodnicy ma długość 3,8 km, z czego miasto inwestowało 2,6 km zaś pozostałe 1,2 km samorząd województwa. Jednak na mocy zawartego przez obu inwestorów porozumienia, całe prace były koordynowane przez Urząd Miasta. Ulica zaczyna się od ulicy Willowej zaś kończy na węźle w Jakubowicach. Przez pierwszy kilometr ulica Poligonowa ciągnie się po „starym” śladzie, następnie skręca w lewo, na 130-metrowy wiadukt. Dalej, już do samego końca wiedzie całkowicie nowym przebiegiem. Trasa ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż niej powstały drogi serwisowe do obsługi pobliskich posesji, chodniki i drogi dla rowerzystów. Całkowity koszt wybudowania trasy wyniósł 53,5 mln zł. W przyszłości droga połączy się z planowanym wielopoziomowym skrzyżowaniem al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej.

Skończyły się także utrudnienia na nowym odcinku al. Lubelskiego Lipca 80. Choć kierowcy korzystają z tej ulicy już od dłuższego czasu, to jednak ruch odbywał się głównie tylko jednym pasem jezdni. Teraz kierowcy maja do dyspozycji dwupasmową trasę, dzięki której w zapomnienie odeszły wieczne korki w tym rejonie. Zniknął tzw. saksofon, nie trzeba też przeciskać się po wąskiej ulicy Młyńskiej. Nowa arteria ma ok. pół kilometra długości. Zaczyna się przy skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, a kończy przy stadionie miejskim. Budowa tej części Trasy Zielonej kosztowała blisko 28 milionów złotych z czego unijne dofinansowanie wyniosło prawie 18 mln zł. W planach jest przedłużenie trasy aż do ul. Krochmalnej.

(fot. lublin112)
2015-10-01 17:59:32

Zobacz również

25 komentarzy

 1. BRAWO BRAWO TERAZ DO DOMU BĘDĘ WRACAŁ 15 MINUT OBWODNICĄ PEŁNA MOC I WZNOSZENIE

 2. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną bardzo ważną łącznicę, czyli Bohaterów Monte Cassino (może i też Głęboką).

  • Teraz to potrzebna jest obiecana przez prezydenta przebudowa skrzyżowania Solidarności z Sikorskiego. Dorzucono dodatkowe pojazdy z obwodnicy to i korki będą większe. Ale to pikuś w porównaniu z Sowińskiego.

 3. Jaki był cel budowy wiadukty na Lubelskiego Lipca 80. Zastanawiam sie i nie moge znaleść żadnego sensownego wytłumaczenia. Czy chodzi o dojazd do Targów Lubelskich? Czy dworcową jest jakąś wyjątkową ulicą?

 4. Magda a znasz jakiś inny bezpośredni szybki dojazd z al. Tysiąclecia do Diamentowej?? nie? to się nie udzielaj

 5. przecież wiadukt nie umożliwia szybkiego dojazdu do Diamentowej. On umożliwia stanie w półkilometrowym korku.

 6. Magda pyta czy konieczny był wiadukt, jak na razie ruch ulicą dworcową w kierunku parku i targów jest znikomy a wiadukt był najkosztowniejszym rozwiązaniem z mozliwych. Mnie też to zastanawia…

 7. A czy wiecie że jest przetarg na most na Bystrzycy i połączenie stadionu z ul. Głęboką i jeszcze nitka spod stadionu do ul J.P.2? Jak nie to sie nie udzielajcie

  • Zapewne nasze wnuki tego doczekają tak jak obiecanego swego czasu przed wyborami Prezydenta Miasta tunelu pod al.Racławickimi , przebudowy skrzyżowania z Ducha itd. A na Sowińskiego nic przez rok nie zrobili z kładką dla pieszych a ziemianie już przyjechali i gęsiego po przejściu łażą.

   • Zgadzam się! Kładka na Sowińskiego powinna być PRIORYTETOWA! Albo niech postawią tam policjanta co będzie puszczał studentów grupami, bo teraz łażą gęsiego i korki są ogromne! Tragedia to jest i bloguje pół miasta! Nie rozumiem dlaczego ten ciąg komunikacyjny, który jest jednym z głównych jest tak lekceważony! Czy nikt nie widzi związku pomiędzy brakiem kładki a wiecznym korkiem w tym miejscu od października do czerwca????

 8. Jak dla mnie wybory mogłyby być co roku. Więcej byłoby oddanych inwestycji…

 9. Chyba autor trochę przesadza z tym, że korki na al. Lubelskiego Lipca 80 odeszły w zapomnienie. W stronę centrum korka nie stwierdziłem, ale już w drugim kierunku korek jest od ul. Krochmalnej do stadionu a czasami nawet do skrzyżowania z ul. Stadionową. Zaznaczę jeszcze, że po południu. Rano nie miałem okazji jeszcze jechać.

  • Wczoraj odcinek od Stadionowej do Cukrowniczej w kierunku Diamentowej pokonałem w 30 min. Zrobione trzy pasy , którymi jadą samochody a przed samą Cukrowniczą muszą zmieścić się na jednym pasie plus zakręt 90 stopni .Super .

 10. Wiadukt to jest tylko część większej całości.Nie ma kasy na więcej,to się buduje w kawałkach.Kiedyś przyniesie efekt.

 11. 0,5 KILOMETRA trudno nazwać arterią…

 12. teraz chcecie więcej remontów ulic czy budowy nowych,ale niedawno pisali co niektórzy jak miasto jest zadłużone ze nasze wnuki będą jeszcze spłacać. Pytam się czy miasto ma tak duże wpływy,otóż nie musi brać kredyt żeby nam sie lepiej jeździło ale lemingi tego nie widzą.

  • Przy obecnej ekipie rządzącej Lublinem to nie wnuki a pra pra wnuki będą spłacać. Po Arenie i wielu nad wyraz potrzebnych inwestycji, budowanych z rozmachem za kredyty, na spłatę których nigdy nie zarobią. Lublin jako 9 miasto pod względem wielkości, na początku roku był na 7 miejscu pod względem zadłużenia. Obecnie awansował na 5 a łysemu ekonomiście marzy się miejsce na podium z najwyższą lokatą. Nagrodą POsada u Rudego w Brukseli. Zostawi PO sobie tak jak Gajowy-pustą kasę kancelarii a na dodatek kredyty których miasto nie udzwignie.

 13. no tak, lepiej było stać przez całą trasę zieloną, potem ten nieszczęsny slimak, młyńska, krochmalna…
  teraz trasa przy basenie się poluzowała i jest lepiej ale przecież zawsze się znajdą marudy…

 14. Pytanie do kierowców – da się już wjechać w nowy odcinek Poligonowej od Zelwerowicza?

 15. Ładne mi teraz korki będą dzięki światłom poligonowa-willowa-ducha. 13 sekund na wyjechanie z poligonowej w ducha w godz szczytu przy wzmożonym ruchu dzięki otwartemu zjazdowi z obwodnicy? Brawo.. Witajcie korki na poligonowej! Dzięki za chodnik czas się zacząć poruszać pieszo

 16. SUPER że jest w końcu cała poligonowa. Poproszę jeszcze o odpowiednie wyregulowanie świateł na skrzyżowaniu z Willową, bo na razie jadąc od Generała Ducha w Poligonową trafia się na czerwone światło wtedy kiedy nadawane jest zielone do skrętu w lewo w Willową.

 17. Mnie tylko zastanawia czemu na krzyżówce Poligonowa – Zelwerowicza nie ma świateł, a kilkaset metrów dalej w kierunku obwodnicy działają światła z jakąś polną drogą. Dla półgłówków w ciągnikach można a dla sporej części mieszkańców korzystających z Zelwerowicza już nie? Tuman to projektował czy ktoś z rodziny wykonawcy?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie