Odcinek drogi krajowej zostanie zamknięty. Trasa musi zostać zdezynfekowana (zdjęcia)

Do godzin nocnych zamknięta dla ruchu będzie droga krajowa nr 74 pomiędzy miejscowościami Smoryń a Gorajec-Zagroble-Kolonia. Służby weterynaryjne rozpoczną bowiem działania mające na celu dezynfekcję trasy.

W poniedziałek o godz. 17.00 zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie odcinek drogi krajowej nr 74 pomiędzy Janowem Lubelskim a Zamościem. Chodzi o blisko 10 km trasy pomiędzy miejscowością Smoryń w gminie Frampol w powiecie biłgorajskim a miejscowością Gorajec-Zagroble-Kolonia w gminie Radecznica w powiecie zamojskim.

Służby weterynaryjne rozpoczną bowiem działania mające na celu dezynfekcję trasy. Jest to jeden z elementów walki z afrykańskim pomorem świń. W tym rejonie bowiem stwierdzono sporą liczbę ognisk tej choroby. Zlokalizowane są one w większości właśnie przy samej drodze, lub też w najbliższej jej okolicy.

Dezynfekcja obejmie również pas drogowy. Odcinek ten będą zabezpieczać policjanci oraz pracownicy służby drogowej. Pojazdy będą kierowane na wyznaczone objazdy. Działania mogą potrwać do godzin nocnych.

(fot. biłgorajska.pl)

3 komentarze

  1. Dezynfekcja trasy jest jak najbardziej potrzebna bo jak wiemy dziki głównie chodzą po asfalcie. Mało który przemieszcza się lasem. Jak można tak marnować pieniądze publiczne na działania które nie przyniosą żadnego rezultatu.

    • Przeczytaj kilka razy informację, może zauważysz: „Dezynfekcja obejmie również pas drogowy”.

  2. Dezynfekcja powinna tyczyć tylko pojazdów marki BMW bo tylko kierowcom z tej marki wypada słoma z butów. Przez co zakażają okolicę wszędzie gdzie dojadą.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności