Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trudna sytuacja w lubelskich szpitalach, karetki mogą wozić pacjentów do Łęcznej, Puław, a nawet Dęblina

Szpitalne Oddziały Ratunkowe w szpitalach przy ul. Jaczewskiego i Grenadierów w Lublinie od końca ub. tygodnia praktycznie nie działają. Pacjenci trafiają więc do jedynego czynnego SOR-u przy al. Kraśnickiej. Szpitale w pobliskich powiatach mają być gotowe na przyjęcie pacjentów z Lublina.

W ubiegłym tygodniu u dwóch anestezjologów z Oddziału Intensywnej Terapii SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego badania wykazały zakażenie koronawirusem. W związku z tym około 40 pracowników zostało skierowanych na kwarantannę. Służby sanitarne stworzyły też listę osób, które miały kontakt z zakażonymi. Pobrano od nich wymazy do badań. Zapadła również decyzja o czasowym zawieszeniu planowych zabiegów. Dodatkowo ograniczona została działalność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz izby przyjęć ginekologiczno-położniczej.

Z tego samego powodu pod koniec tygodnia przyjęcia pacjentów ograniczył Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala MSWiA przy ul. Grenadierów. W tym przypadku przyjmowane są jedynie osoby, których życie jest zagrożone.

Ze względu, iż w Lublinie pozostał jedynie jeden Szpitalny Oddział Ratunkowy, w szpitalu przy al. Kraśnickiej, wdrożone zostały procedury mające na celu zapewnienie właściwego funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego. O sytuacji zostały powiadomione pozostałe lubelskie szpitale, a także placówki w regionie. Szpitale w pobliskich powiatach, czyli w Świdniku, Łęcznej, Kraśniku, Lubartowie, lecz również w Opolu Lubelskim, Puławach, Rykach, Janowie Lubelskim, Dęblinie czy też w Krasnymstawie, mają być gotowe na przyjęcie pacjentów z Lublina.

Pacjenci, potrzebujący pomocy medycznej, powinni udawać się do punktów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

(fot. lublin112.pl/zdjęcie ilustracyjne)

25 komentarzy

  1. A spróbujcie pójść na jakiś zastrzyk. Zobaczymy kto wam go zrobi.

  2. Globalna mistifikacja trwa w najlepsze… To swoisty test na inteligencje społeczeństwa…

  3. Przepracowany personel po pracy na kilku etatach sobie odpocznie.Raz mi się zdarzyło być na ip w tym szpitalu.Najmłodszy pan biegał z wózkiem. Dwóch starszych bawiło się telefonami.Po krótkim pobycie zorientowałam się, że było co robić. Ledwo stałam na nogach.Nikt mi nie pomógł przebrać się.

  4. Powinni chociaz udostepnic jakis pawulon bo jak mam sie meczyc roztrzaskany po wypadku to lepiej odrazu ze soba skonczyc

  5. NAM SIĘ NALEŻY! KAŻDY POSEŁ PIS MUSI MIEC 20TYS DIET MIESIĘCZNIE, PLUS ZAPEWNIONA OPIEKA MEDYCZNA.
    GŁOSOWALIŚCIE NA NICH ? TO TERAZ MACIE.
    I ŻADNE KŁAMSTWO TYPU ZE TO WINA TUSKA VZY PO NIEPOMOZE TERAZ.