Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Odbyła się kolejna akcja „Kierowco-zachowaj rozsądek na drodze”. Można było otrzymać gadżety od Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

W piątek w Kopaninie na drodze krajowej nr 19 odbyła się kolejna odsłona akcji profilaktyczno-edukacyjnej pn. „Kierowco-zachowaj rozsądek na drodze”. Organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie. Piątkowe działania przeprowadzono wspólnie z pracownikami Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Dzisiaj w godzinach 10.00-13.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie, a tażke pracownikami Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przeprowdzili wspólne działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci i członkowie Zespołu Ratownictwa Medycznego zachęcali kierowców do prawidłowych i bezpiecznych zachowań na drodze.

Dla osób chętnych przygotowano szybki instruktaż z zakresu pierwszej pomocy – zasad postępowania na miejscu zdarzenia. Aby uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, jak istotne są te dwa elementy, ratownicy posiadający wiedzę i umiejętności w udzielaniu pomocy poszkodowanym i policjanci apelowali do kierowców o rozsądek i bezpieczną jazdę. Każdy kierowca, który wykazał się tymi cechami i wziął udział w instruktażu został uhonorowany gadżetami m.in. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i zaproszeniem dla całej rodziny do darmowego zwiedzania tego urokliwego miejsca.

Celem działań było podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z zagrożeniami, jakie płyną z niewłaściwych zachowań za kierownicą. Lekceważenie przepisów drogowych niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii, natomiast umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest jednym z ogniw ,,łańcucha ratowniczego” i ,,łańcucha przeżycia”. Nierzadko sprawność i czas podjętych działań na miejscu zdarzenia ma wpływ na przeżywalność poszkodowanych. Każdy z zatrzymanych kierowców mógł odbyć bezpłatnie profesjonalny instruktaż na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym, zasad postępowania z kilkoma osobami rannymi oraz wykonać czynności resuscytacyjne na fantomie.

Policjanci zapowiadają, że takie działania będą prowadzone cyklicznie.

2017-04-07 16:26:12
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. a kierowcy jadący od strony Lubartowa mrugają światłami, ostrzegają przed policją. Dla mnie akcja mija się z celem ale trochę baranów stało i coś tam robili.

  • 3% efektywności

   W ambulansie mają fantoma z miernikiem efektywności uciskania klatki piersiowej – już choćby dla możliwości przeszkolenia się w zakresie RKO warto zatrzymać się, bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć w trasie. Co zrobisz gdy ktoś w Twoim otoczeniu się ,,zatrzyma” – jego tętno wygaśnie i od Twojej umiejętności pomocy będzie zależeć życie?

  • niech mrugają, a ci co maja coś na sumieniu niech się boją…

 2. Pochwalam taka akcje,powinny być częstsze.

 3. Można i w ten sposób próbować. Może na jakąś (co najwyżej bardzo małą) grupę kierowców taka akcja zadziała. Do całej reszty przemawiają tylko mandaty i progi zwalniające niestety.

 4. Ładniutkie te policjantki