690 680 960

Od przyszłego tygodnia parkowanie przy kolejnych ulicach stanie się płatne. Trwają przygotowania (zdjęcia)

We wtorek na terenie Lublina zacznie obowiązywać kolejna już podstrefa parkowania. Obecnie na poszczególnych ulicach wykonywane jest oznakowanie poziome i pionowe, rusza też ustawianie parkomatów.

Trwa wyznaczanie miejsc do parkowania przy ulicach, gdzie od przyszłego tygodnia pozostawienie auta będzie wiązało się z koniecznością wniesienia opłaty. Związane jest to z rozszerzeniem granic strefy płatnego parkowania. Od wtorku 1 czerwca zacznie obowiązywać czwarta już podstrefa, oznaczona literą D.

Jej obszar będą ograniczać ulice: Tysiąclecia (od Unii Lubelskiej do Lubartowskiej), Solidarności (od Lubartowskiej do Prusa), Prusa, Jaczewskiego, Obywatelska, Unicka, Podzamcze, Lwowska (od Podzamcze do ronda imienia Romana Dmowskiego), oraz rzeka Bystrzyca (od Piłsudskiego do Unii Lubelskiej), Unii Lubelskiej (od mostu na rzece Bystrzycy do Zygmuntowskich), Zygmuntowskie, Piłsudskiego (od Zygmuntowskich do mostu na rzece Bystrzycy). Jednak same ulice: Prusa, Unicka, Podzamcze, Lwowska oraz al. Tysiąclecia i Solidarności w strefę nie zostaną włączone.

Wprowadzenie płatnego parkowania na kolejnym obszarze władze miasta argumentowały wysokim zapotrzebowaniem na miejsca postojowe szczególnie w rejonie szpitali i dworca autobusowego. Jednocześnie ma tam występować deficyt miejsc postojowych. Wprowadzenie opłat za postój ma zapewnić zwiększenie rotacji parkujących pojazdów. Ponadto rozwiązanie ma służyć promowaniu alternatywnych form transportu, w tym transportu zbiorowego, co odzwierciedla przyjętą politykę transportową Miasta.

Jeżeli chodzi o opłaty, to będą one na takim samym poziomie, jak w podstrefie C. Za pierwszą godzinę stawka wyniesie 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, z kolei każda kolejna wiązała się będzie z wydatkiem 2 zł. Parkowanie przez całą dobę to koszt 15 zł. W przypadku abonamentów, za miesięczny trzeba będzie zapłacić 150 zł, za półroczny 750 zł, a koszt rocznego parkowania określono na kwotę 1300 zł. Jeżeli chodzi o osoby, które mieszkają na tym terenie, dla nich roczny abonament ma kosztować 150 zł.

(fot. lublin112)

87 komentarzy

  1. Przykręcasz nam śrubę ale śruba pęknie i odbije ci w ten łeb !!

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ