Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oczekując na karę za znęcanie się, zamordował niepełnosprawną żonę. Do więzienia nie trafi

Zamiast do więzienia, sprawca zabójstwa swojej żony, trafi do zakładu dla nerwowo i psychicznie chorych. Okazało się bowiem, że mężczyzna jest niepoczytalny.

Zakończyło się śledztwo w sprawie zbrodni, jaka miała miejsce w marcu ub. roku w Kamionce w gminie Stoczek Łukowski. W piątkowy wieczór Piotr Ch. poinformował swojego sąsiada, że zabił swoją żonę. Ten nie zastanawiając się długo, zadzwonił na policję.

Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, 68-latek przebywał w domu. W towarzystwie leżących w kałuży krwi zwłok swojej 66-letniej małżonki. Kobieta miała podcięte na przedramionach żyły u obu rąk. Jak później wykazała sekcja, zmarła w wyniku wykrwawienia.

Kobieta od lat cierpiała na stwardnienie rozsiane, poruszała się na wózku inwalidzkim. Ze względu, że małżonkowie mieszkali sami, zdana była tylko na opiekę swojego męża. Ten zaś miał się nad nią znęcać. Piotr Ch. usłyszał w tej sprawie nawet zarzuty, jednak zanim sprawą zajął się sąd, pozbawił 66-latkę życia.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Prokuratura jednak zakończyła śledztwo bez przygotowywania aktu oskarżenia. Biegli lekarze psychiatrzy, którzy mieli ocenić stan zdrowia 68-latka orzekli, że jest on niepoczytalny. W wyniku tego nie może odpowiadać za zbrodnię, której dokonał.

Śledczy skierowali jednak do Sądu Okręgowego w Lublinie wniosek o umorzenie postępowania oraz o przymusowe umieszczenie Piotra Ch. na oddziale zamkniętym zakładu dla nerwowo i psychicznie chorych. Sąd uznał wniosek śledczych za zasadny.

(fot. pixabay)

13 komentarzy

  1. Facet potrafił tylko dzieci narobić .poszli na ilość nie na jakość i mamy skutki.pamiętam jak kobieta pracowała jako sprzątaczka A on kościelny. Co rok to prorok same się chowaly w jednej izbie.dochodzi do tego alkohol potem dzieci pouciekaly jak najdalej z domu A matka została z ojcem sama …….dlatego czasami warto pomyśleć o dzieciach wcześniej bo nie sztuka jest zrobić A wychować na porządnych ludzi i wtedy dopiero można oczekiwać że dzieci pomogą.

  2. Tak tak… teraz to co drugi morderca jest „niepoczytalny” :-O

Z kraju