Laweta z autem przewróciła się na ekspresówce. Są utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na trasie S17. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 20:45 w miejscowości Markuszów w powiecie puławskim. Na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Warszawa przewróciła się laweta. Na miejscu interweniowała straż pożarna, służba drogowa oraz policja.

Jak nas poinformowano, kierowca auta, które ciągnęło lawetę ze znajdującym się na niej pojazdem, poruszał się w stronę Lublina. Tuż za Miejscem Obsługi Podróżnych laweta przewróciła się na jezdni.

Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie na tej trasie. Dochodzi do nich najczęściej z dwóch powodów: nadmiernej prędkości i niewłaściwego umieszczenia przewożonego pojazdu. Na drogach ekspresowych można poruszać się z lawetą maksymalnie 80 km/h. Wielu kierowców nie stosuje się do tego, co w połączeniu z przewożonym pojazdem który przeciąża lawetę na jedną stronę, grozi utratą panowania nad zespołem pojazdów.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Jeszcze jedna przyczyna jest, za małe ciśnienie w kołach, trzeba pompować ,,ile fabryka dała” – max. V. aby zapobiec rozkołysaniu. Chyba że manewrował po głupiemu, na to już nic nie poradzi.

    • Z tego co widzę na ekspresówce – niezależnie od tego czy laweta czy przyczepa – prowadzący zestaw pokazują, że nie znają przepisów, albo mają je w czterech literach tak samo jak prawa fizyki. Policja powinna w końcu wziąć się za te zestawy wyprzedzające wszystkich lewym pasem. Tak samo jak przewoźników ciągnących na lawecie auto cięższe od tego, którym kierują.

  2. Miota nim jak szatan

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska