690 680 960

Obywatel Ukrainy wjechał w BMW. Ta przejażdżka będzie go drogo kosztowała (zdjęcia)

Nie miał uprawnień do kierowania, zignorował też wskazania sygnalizacji świetlnej. Obywatel Ukrainy będzie teraz musiał ponieść spore koszty.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godzina 19 na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Na rondzie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, czyli skrzyżowaniu z ul. Filaretów, zderzyły się dwa samochody osobowe: renault i BMW. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący renaultem obywatel Ukrainy poruszał się ul. Jana Pawła II w stronę ul. Krochmalnej. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z BMW, którego kierowca zjeżdżał z ronda w kierunku ul. Bursztynowej.

Podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Okazało się jednak, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania. Zapewniał funkcjonariuszy, że zostawił je na Ukrainie. Jednak w policyjnym systemie nie było nic, co by wskazywało, aby mężczyzna miał prawo jazdy.

Kierowca renaulta został ukarany mandatami w łącznej kwocie 1,5 tys. zł. Dodatkowo musi liczyć się z tym, że zgodnie z przepisami firm ubezpieczeniowych, będzie musiał też pokryć koszty naprawy BMW. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot.lublin112)

21 komentarzy

  1. Bolt czy Uber?

  2. Wyjedzie, wydrukuje prawko i wróci. Odwoła się i po temacie. Na tirach sporo takich mistrzów jeździ co nie mają pojęcia pod rampę się podstawić i na 20 razy próbują.

  3. Policja nie znalazła danych w systemie, haha – to my podłączeni do Ukraińskiego systemu jesteśmy? To dopiero technologia!

  4. Obawiam się że MY zapłacimy za naprawę BMW, a dzielny sąsiad wyjedzie albo zmieni dane i będzie go można…

  5. Nie miał prawa jazdy,to trzeba było jechać prawymi pasami i być bardzo grzecznym dla innych kierowców,a tu pycha i pewność siebie go zgubiła

  6. Ta juz widze jak płaci… Podwinie ogon i spierniczy na wschód…

  7. 3 napady i się odkuje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie