Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Rosji kierował autem mając blisko 3 promile

Policjanci zatrzymali 33-letniego obywatela Rosji, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował volkswagenem. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami. Teraz 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godzinie 18:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie miejscowości Komarówka Podlaska, porusza się osobowy volkswagen, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego volkswagenem golfem do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział kompletnie pijany 33-letni obywatel Rosji. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 3 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził nietrzeźwego pasażera.

Dodatkowo, w trakcie wykonywanych czynności na jaw wyszło, że 33-latek posiada dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na parking strzeżony. Po wytrzeźwieniu będą wykonywane z nim dalsze czynności procesowe.

33-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

16 komentarzy

  1. Droga redakcjo nie Rosjanin tylko Czeczen.Do wiadomości już znowu może jeżdzić po Polskich drogach bo go Sąd polski wypóscił na wolność tylko jest pytanie do jakiego pierwszego wypadku lub tragedii czy musi ktoś zgniąć niewinny żeby h…ja zamkneli????

Z kraju