690 680 960

Włamywacz wszedł do sklepu przez dach. Narobił szkód na kilka tysięcy złotych (zdjęcia)

Policjanci z Nielisza zatrzymali 27-latka podejrzanego o włamanie do sklepu spożywczego na terenie gminy. Mężczyzna dostał się do placówki handlowej przez dach, a następnie ukradł utarg, papierosy i alkohol. Wartość strat właścicielka sklepu oszacowała na łączną kwotę blisko 5 tys. zł.

Do włamania doszło w nocy z 14 na 15 sierpnia w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Nielisz. Włamywacz do wnętrza przedostał się wyrywając poszycie dachowe i wybijając otwór w płycie kartonowo-gipsowej sufitu.

Z wnętrza złodziej zabrał 300 złotych utargu, papierosy, alkohol. Zniszczył także ścianę i wykonane z luksferów okna. Pokrzywdzona wyceniła wartość poniesionych strat na łączną kwotę blisko 5000 złotych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wykonali czynności procesowe, natychmiast przystąpili też do ustalenia osoby odpowiedzialnej za włamanie.

Wykonane na miejscu włamania policyjne czynności oraz analiza zgromadzonych dowodów naprowadziły policjantów z Nielisza na trop podejrzanego. Pod koniec minionego tygodnia do sprawy został zatrzymany 27-letni mieszkaniec gminy Izbica. Podczas przeszukania miejsca, w którym przebywał mężczyzna policjanci odnaleźli skradzione ze sklepu papierosy.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do sklepu. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Ze swojego postępowania 27-latek wytłumaczy się w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

7 komentarzy

 1. Tzw włam na mikołaja he

 2. Sławny będzie…

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Włam na bałwana

 4. Kilka lat temu w Zamościu, tacy specjaliści, obrabiając jubilera z mosiężnych błyskotek, to jeszcze zasłonę dymną potrafili postawić. No i włączył się alarm od zadymienia🤣

 5. Fajna miejscowość Nielisz,Cyców ,Niemce typowy trójkąt Niemiecki.

 6. Palenie to straszny nałóg, 10 lat bo się jarać chciało.

 7. zidentyfikowali po papierosach, bo jako jedyne we wsi były z polskimi znakami akcyzy??
  😉

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas