Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obwiązali kobietę sznurkiem, przyczepili kamień i wrzucili do wody. Dwóch Ukraińców skazanych

Sąd nie miał wątpliwości co do winy dwóch obywateli Ukrainy, oskarżonych o zabójstwo swojej rodaczki. Kobieta pożyczyła im pieniądze, kiedy zaczęła domagać się ich zwrotu, postanowili się jej pozbyć.

Przed Sądem Okręgowym w Zamościu zakończył się proces dwóch Ukraińców, oskarżonych o zabójstwo swojej rodaczki. Wszystko wydarzyło się podczas zakrapianej alkoholem imprezy, jaka miała miejsce 10 czerwca 2017 r. w jednej z miejscowości koło Hrubieszowa. Jedną z uczestniczek była 26 – letnia obywatelka Ukrainy Tetiana O.

Kobieta pochodziła z okolic Kowla i zajmowała się sprzedażą na targu w Hrubieszowie pochodzących z przemytu papierosów. Wcześniej pożyczyła Pavlovi N., Volodymyrowi L. i Artemowi S. pieniądze. Kiedy spotkała ich na imprezie, zaczęła domagać się zwrotu długu. To wywołało u nich wściekłość i postanowili rozprawić się z 26-latką.

Jak wynika z akt śledztwa, mężczyźni kilkukrotnie opuszczali posesję na której odbywała się impreza, wywożąc Tetianę O. w nieustalone miejsca. Ostatnim razem powrócili już bez kobiety, informując pozostałych, iż „została ona deportowana i do Polski już nie wróci”. Okazało się jednak, że Ukraińcy pozbyli się wierzycielki. Została ona zaciągnięta do piwnicy oraz uderzona tępym narzędziem w okolicę karku. Następnie sprawcy dusili kobietę, w wyniku czego straciła przytomność. Następnie mężczyźni owinęli ją przewożoną w samochodzie narzutą, którą obwiązali sznurkiem. Potem przyczepili około 15-kilogramowy kamień, a potem wrzucili do zbiornika wodnego w miejscowości Brodzica.

Tuż po dokonaniu zabójstwa jeden z Ukraińców Pavlo N. opuścili Polskę przekraczając pieszo przejście graniczne w Zosinie. Pozostali wrócili na imprezę. Po pewnym czasie jeden z gości zorientował się, że Tetiana O. nie żyje. Wtedy Volodymyr L. i Artem S. zaczęli mu grozić. W ten sposób chcieli zmusić mężczyznę do nieskładania zeznań w sprawie zabójstwa, oraz do wydania im pieniędzy w łącznej kwocie przekraczającej 20 tys. złotych.

Po tygodniu ciało Tetiany O. wypłynęło na powierzchnię zbiornika wodnego. Policjanci wraz ze Strażnikami Granicznymi szybko ustalili, kto stoi za jej śmiercią. Tego samego dnia Artem S. i Volodymyr L. zostali zatrzymani na przejściu granicznym, kiedy próbowali uciec na Ukrainę. Jak później wykazała sekcja zwłok, kobieta jeszcze żyła, kiedy wrzucano ją do stawu. Przyczyną zgonu było bowiem utonięcie.

Artem S. i Volodymyr L. zostali oskarżeni o zabójstwo Tetiany O. oraz używanie przemocy i gróźb karalnych w celu zmuszenia Artura W. do zaniechania składania zeznań w sprawie zabójstwa oraz skłonienia go groźbami do wydania pieniędzy. Przyznali się jedynie do pobicia Artura W. Sąd uznał, że wina mężczyzn nie podlega wątpliwości i skazał ich na 25 lat pozbawienia wolności.  Wyrok nie jest prawomocny.

Na tej samej imprezie, w trakcie której zginęła Tetiana O., życie straciła również jeszcze jedna osoba. Gospodarz zaatakował nożem swojego brata. Zadał mu ranę w okolice klatki piersiowej, co spowodowało wykrwawienie i śmierć mężczyzny.

(fot. lublin112)

22 komentarze

  1. Adwokaci z urzędu będą walczyć o uniewinnienie swoich klientów,czym więcej spraw tym większa kasa od państwa.

  2. Złapać i powieść…….

  3. Genetyczne zlo w czystej postaci ,tu tylko kary jak na bialorusi ,kulka w łeb ,choć to zbyt humanitarne dla takich zwierzat .Kamień u nogi i do rzeki ,niech poczują zanim zdechną ,co czuła ich ofiara

  4. Tylko utylizacja śmieci, dół z wapnem!

  5. Więcej ich wpuszczajmy do Polski przecież to biedni ludzie trzeba im pomagać!

  6. No dobrze, ale co się dzieje z tym co uciekł od razu po zabójstwie na Ukrainę? Siedzi tam czy co? Bo brak informacji.

  7. Ci sie bili i topili, nasze ziomki szlachtowali …. Patyki ciągną do siebie jak mucha do g…..

  8. Jakiś czas temu napisałem, że Ukraińcy zaczną bywać coraz częstszymi gośćmi na łamach 112 i niestety w dużo bardziej tragicznych sytuacjach niż jazda po alkoholu…

  9. Do Polski zjechało *** ***, w identyczny sposób jak na wyspy i do Niemiec wyjechało z Polski *** ***. Nie obrażam tutaj sporej liczby porządnych jednostek które wyjechały za lepszym chlebem na zachód. Miejscami wstyd mi było za tych prymitywów i chamów jak pracowałem za granicą…

  10. Znając nasze sądy dostaną po tygodniu zamienią 25 lat na miesiąc prac społecznych.