Obejrzyj film „Carte Blanche” na bezpłatnym seansie w „Prawie Kino”

W najbliższy piątek będzie okazja bezpłatnego obejrzenia filmu o lubelskim nauczycielu, który stopniowo traci wzrok. Seans „Carte Blanche” organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów.

W piątek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zagości projekt „Prawie Kino”. Jest to cykl nieodpłatnych pokazów filmowych organizowanych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, czyli największą ogólnopolską organizację studencką. Pomysł na tego typu seanse wynikł z potrzeby oglądania filmów w akademickich murach i wykorzystania potencjału technicznego uczelni, z którego nie zawsze w pełni się korzysta.

Organizatorzy postanowili zorganizować seanse popularnych filmów, aby pokazać społeczności akademickiej, mającej ograniczony dostęp do kultury, interesujące produkcje filmowe. Każdy pokaz jest wzbogacany o debaty, prelekcje i spotkania z ludźmi, którzy pomagali w ich stworzeniu. „Prawie Kino” wspiera kampania społeczna Legalna Kultura, która zajmuje aktywną pozycję w promowaniu legalnych źródeł kultury wśród studentów.

Seans na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rozpocznie się o godzinie 19:00 w budynku Centrum Transferu Wiedzy w sali nr 114. Bohaterem filmu jest grany przez Andrzeja Chyrę Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum. Zaczyna on stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota.

Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym projektu.

(fot. nadesłane)
2016-06-15 13:12:20

3 komentarze

  1. ten film to dowód jaką „magią” jest kino, a wystarczy prywatnie popytać uczniów i współpracowników tego niewidomego… Czy uczniowie i grono pedagogiczne nie wiedziało, że człowiek traci wzrok, a uczniowie to wykorzystywali i wpisywali sobie sami oceny, niekoniecznie za akceptacją tego nauczyciela? Tyle w temacie…

  2. Popieram Andrzeja prezydenta i Dobrą Zmiane

    Gdzie można obejrzeć Smoleńsk Krauzego?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych