Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy Uścimów: Uciekł policjantom i podmienił auto, myślał że unikinie odpowiedzialności

W sobotę lubartowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna najpierw uciekł a potem podmienił pojazd. Myślał, że mundurowi nie zorientują się, że jedzie innym autem.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Nowy Uścimów w powiecie lubartowskim. Funkcjonariusze lubartowskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli pojazd jadący bez włączonych świateł. Kierowca nie chciał się zatrzymać i rozpoczął ucieczkę. Opel po chwili zniknął z pola widzenia skręcając na leśne drogi. Mundurowi natknęli się na pojazd na jednej z posesji. Kierowca jednak zbiegł.

– Kilkanaście minut później policjanci zauważyli, jak mężczyzna jedzie innym oplem, tym razem terenowym przez Nowy Uścimów. Na widok radiowozu zatrzymał się na poboczu i wysiadł z auta, próbując uciec pieszo, jednak miał z tym ogromne problemy. Badania wykazały, że 37-latek był pod wpływem 2,1 promila alkoholu – informuje mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

Mężczyzna przyznał się, że wcześniej uciekł oplem i myślał, że jak podmieni auto to policjanci go nie rozpoznają.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

2015-03-29 11:22:43
(fot. Policja Lubartów)

8 komentarzy

 1. dwa samochody to i kara podwójna, he

 2. Baju, baj - ble, ble

  No i niech mi tu ktoś napisze, że ludziska sami nie srają sobie w papiery – to jak dam po łapkach…

 3. Pan Cieć z Alei Lubartowskiej

  Wyraźnie pop…doliło mu się od wódy.
  Co było widać, słychać i czuć

 4. co za debil. Już niby uciekł policji do lasu a później jak gdyby nic się nie stało dalej jeździł innym wozem pijany. przeszczep mózgu by się przydał.

 5. Wiklinowy nocnik

  jakby miał wlaczone swiatla to by spokojnie dojechał gdzie chciał po pijaku 😉

 6. Skoro tak wypowiedział się Pan Grzegorz Paśnik to widać że na lekcje języka polskiego nie uczęszczał 😛 ( ewentualnie wina leży po stronie redakcji Lublin 112 za wypaczony opis wypowiedzi rzecznika)

 7. Skubaniec w GTA chciał się pobawić, ale zapomniał o najważniejszym: gwiazdki zaczynają znikać dopiero po przemalowaniu auta xD