Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy Uścimów: Pożar kurnika z indykami. W środku było 10 tys. ptaków

W piątek w nocy strażacy gasili pożar kurnika w miejscowości Nowy Uścimów. W sobotę rano trwało jeszcze dogaszanie budynku.

Do wybuchu pożaru doszło w piątek przed godziną 22. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze kurnika o powierzchni około 400 m² w miejscowości Nowy Uścimów w powiecie lubartowskim.

W akcji gaśniczej udział brało 11 zastępów straży pożarnej z PSP i okolicznych OSP. W pomieszczeniach kurnika znajdowało się około 10 tysięcy ptaków. Niestety nie przeżyły one pożaru.

Działania strażaków trwały jeszcze w sobotę rano, polegały one na dogaszaniu budynku. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności pojawienia się ognia.

kiu7

k32

k221

2017-03-11 09:05:57
(fot. nadesłane Bartosz Stołecki)

20 komentarzy

 1. Ludzie!!! W Uścimowie sporo pieczonego drobiu do oddania.
  Tylko na Boga, nie tratujcie się tak jak po ten tańszy o złotówkę cukier w Lidlu, czy innym carfurze.

  • Czlowiekowi spalił się dorobek życia a ty z tego powodu żartujesz i masz zabawę ? Jesteś jakiś niepoważny, ciekawe czy byłoby ci tak do śmiechu jeśli tobie spaliło by się źródło utrzymania (miejsce pracy)

   • Dokładnie. Szkoda ludzi i ptaków. Mam nadzieję, że wszystko było ubezpieczone.

    • Przepraszam, już się poprawiam:
     O Boże, jaka wielka tragedia, jak bardzo mi szkoda tych ptaków, i tych ludzi co je stracili!!!
     A teraz w obie garście będę rył przez tydzień z rozpaczy, pewnie też stracę apetyt i dam na mszę w najbliższym kościele.
     Teraz może i lepiej, ale co z tego jak nieszczerze.

   • Szkoda, to tylko ptaków. Jakby człowiek o swój dorobek dbał, to by mu się nie spalił. Jak na wszystkim cwaniaczył, instalację sam naprawiał taśmą, nie płacił za profesjonalne przeglądy, ogrzewał śmieciami itd, to mu się spaliło.

   • Ja podejrzewam że pod dzieckiem kryje się konkretny bo jego tylko stać na takie mądre komentarze.

    • Stu dwunasty niedorzecznik

     zegarynko – gdybyś tak trafnie zgadywała w lotto (dawniej:totolotek) to już byłabyś bogatą małolatą

 2. A dzisiaj w Biedrze, pieczone indyki w promocji…

 3. Wcześniej napisano, że w pożarze spłonęło 10 tys indyków a kilka linijek niżej, że nikt nie ucierpiał. Czy wg piszącego artykuł redaktora spalone żywcem zwierzęta nie cierpiały?

 4. ubezpieczone podpalone

  • Stu dwunasty niedorzecznik

   No właśnie – szkoda więc żeby sie ostatecznie zmarnowało, oddać do jakich Bratów Albertów, czy innych caritasów.

 5. Coś jest na rzeczy w 2014 Krasnym w tej samej gminie tez był pozar fermy z indykami nie wydaje wam sie dziwne?

  • Kurniki są w większości ogrzewane palnikami gazowymi lub promiennikami. Wystarczy nieoczyszczenie takiego elementu, spadnięcie zaru na suchą słomę i pożar rozprzestrzenia się w kilka minut.
   Akurat ten kurnik nie należał do nowoczesnych ani utrzymanych w „odpowiednim stanie”. Wg mnie to zwykle zaniedbanie i wszechobecna prowizorka- wiem, bo widziałem.

   • Akurat znam właściciela i muszę niestety się z Tobą zgodzić. Dodam jeszcze, że to niepierwszy pożar kurnika u tego Pana.

 6. Ciekawe, czy to ten właściciel o którym myślę… Bardzo ciekawe…

 7. Ludzie ogarnijcie się żałójecie właścicieli?? Że niby dorobek życia stracili?? To powiem wam moje zdanie z powody ognisk ptasiej grypy jest zakaz handlu drobiem więc nie ma się co łudzić że sprzeda się tyle ptactwa prosto z kurniku (bo handel na targowiskach gdzie mieli oni główny zbyt w tym roku raczej nie wyjdzie) więc kurnik pewnie ubezpieczony wystarczy podpalić i kasa a przynajmniej jej cześć się wróci

  • Nie masz o tym pojęcia i głupoty piszesz. Tacy gospodarze mają kontrakty i nie bawią się w sprzedawanie po targowiskach, czy prosto z kurnika.