690 680 960

Nowoczesny akcelerator w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie zakupiło nowoczesny akcelerator stosowany w leczeniu chorób nowotworowych. Wartość tego urządzenia to ponad 7 mln złotych.

Akcelerator Versa HD firmy Elekta to jedno z najnowocześniejszych
i najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń stosowanych w radioterapii i zabiegach radiochirurgii. Zakup tego urządzenia przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej umożliwi wdrożenie innowacyjnych technik leczenia, które stanowią najwyższe standardy światowe i były do tej pory niedostępne w regionie lubelskim.

– Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej od początku swojej działalności wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię medyczną. Zakup akceleratora z pozyskanych środków ministerialnych był jedną z naszych priorytetowych inwestycji. Umożliwi nam realizację nowoczesnych technik radioterapeutycznych, gwarantując wysoką dokładność na każdym etapie leczenia. – mówi dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Urządzenie umożliwi leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków nowotworów. Zapewni też wzrost bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów.Rozwój i zastosowanie nowoczesnych technik leczenia w polskiej onkologii jest priorytetem od kilku lat. Dostęp do tak wysokiej klasy aparatury jest możliwy wyłącznie w najlepszych ośrodkach onkologicznych. Aktualnie tej klasy wyposażenie posiada tylko pięć Zakładów Radioterapii w Polsce.

Nowy akcelerator znajduje się w Zakładzie Radioterapii COZL. Pierwsi pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu już w czerwcu br. Zapotrzebowanie na tego typu nowoczesne, specjalistyczne urządzenie było w naszym regionie od dawna. Tylko w samym 2017 roku w Zakładzie Radioterapii Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej leczonych było niemal 2503 pacjentów, w tym ponad 1800 radykalnie, z intencją trwałego wyleczenia.

61
(fot. nadesłane)
2018-06-26 21:26:51

5 komentarzy

  1. I co z tego jak na jakikolwiek zabieg tym urządzeniem trzeba czekać 2 lata
    Za tyle piniendzy to powinno na 3 zmiany pracować a nie okazjonalnie 🙁

  2. O! A w środku to Centrum nie jest jaskrawo-pomarańczowe? Dziwne.

  3. Ciekawe tylko na ile zabiegów wystarczy kontrakt z Funduszem. Z tego co wiem to inne tego typu urządzenia stoją bezczynne bo fundusze nie pozwalają na zbyt częstą pracę.

  4. dziewięć lat temu, po mammografii stwierdzono u mnie guzek w piersi.No i się zaczęło..skierowanie na onkologię.Ponieważ na raka zmarła moja mama i siostra, to się napatrzyłam co znaczy chemioterapia, która nic nie dała a zrobiła z nich wraki.Ja, postanowiłam, że mam to gdzieś.Nigdzie nie idę , co będzie to będzie.Zaczęłam stosować i stosuję do dziś swoje sposoby.Guzek jak ziarnko ryżu , jaki był , taki jest i nie daje o sobie znać.Żyję do dziś, nic mi nie dolega.Koleżanka która pojechała na onkologię , a była ze mną na badaniu, nie żyje już od 7 lat.Intuicja mi podpowiedziała, co mam robić. jednym z produktów kótre stosuję to ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % można takie produkty dostać tu konopiafarmacja pl Warto jej słuchać i wspomóc leczenie też innymi produktami

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.15%
  • GBP 5.0417zł -0.18%
  • EUR 4.3233zł -0.24%
  • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas