Nowe sreberka jeszcze w tym roku pojawią się na drogach naszego regionu

Jeszcze w tym roku, na drogi województwa lubelskiego wyjedzie pięć nowych nieoznakowanych radiowozów drogówki. Każdy z nich będzie wyposażony w wideorejestrator. Jednak to nie koniec nowych pojazdów w policji.

W IV kwartale tego roku, na drogi naszego regionu, wyjedzie pięć nowych „sreberek” czyli nieoznakowanych radiowozów drogówki. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zamówiła łącznie 17 nowych radiowozów. Dziesięć z nich trafi do drogówki, z czego pięć będzie w wersji oznakowanej, pięć zaś cywilnej. Jednak każdy z nich będzie wyposażony w wideorejestrator. Kolejne siedem pojazdów typu SUV zasili komendy powiatowe w całym regionie.

Przetarg na dostawę 10 z nich wygrał zamojski Energozam, który zaoferował ople insignia, czyli znane już kierowcom „sreberka”. Choć podstawowym kryterium wyboru ofert była cena, to jednak dodatkowe punkty oferenci mogli otrzymać m.in. za to, jak szybko auto będzie przyśpieszało do setki oraz za ekonomiczność. Za każdy z nowych radiowozów, zamojski dealer opla zażyczył sobie 149.225 zł, dzięki czemu pozostawił w tyle dwóch konkurentów. Każdy z nowych opli będzie wyposażony w 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 250 KM. Auto do 100 km/h przyśpieszy w 7,5 s a jego prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h.

Podobne ople lubelska policja użytkuje już od dwóch lat, m.in. w Białej Podlaskiej, Lublinie, Chełmie, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. W 2013 roku, także zamojski Energozam, dostarczył do policji w całym kraju 75 opli insignia. Oprócz tego, prędkość kierowców kontrolują m.in. nieoznakowane skody, ople vectra, czy tez oznakowane alfy romeo. Obecnie policjanci nie zdradzają, w których komendach będą służyły nowe radiowozy, lecz z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że trafią tam, gdzie do funkcjonariusze nie mają na wyposażeniu tego typu pojazdów.

Nie będą to jedyne nowe auta, które zasilą tabor lubelskiej policji. Jeszcze w tym roku, ma rozpocząć służbę siedem fabrycznie nowych samochodów osobowych typu SUV, te auta będą jednak w wersji oznakowanej. Pojazdy te dostarczy lubelska firma CRH żagiel Auto Sp. z o.o., która zaoferowała za każdy z pojazdów 98.277 złotych.

Dodatkowo policja wyszkoli funkcjonariuszy w bezpiecznej jeździe samochodem. Ogłoszony niedawno przetarg obejmuje szkolenie nie tylko policjantów z naszego regionu, lecz także z województw podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Łącznie weźmie w nim udział 150 funkcjonariuszy. Będzie to część projektu „Bezpieczna Europa – walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną na wschodniej granicy Unii Europejskiej”

(fot. archiwum)
2015-07-22 07:30:42

28 komentarzy

 1. kiepskie osiagi 250 Koni i 7.9 do setki . Chyba duża masa tej insigni

 2. jedną muszą przekazać do Lubartowa. bo vectrę i nowego superba rozbili.

 3. co k..wa za co i komu te nowe wózki nierobom z POlicjii żeby mieli co rozwalać w okolicach Lubartowa.Im to rowery z kogutem na bagażniku.Nasza kasa w gó..ie utopiona

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika