690 680 960

W nocy z wtorku na środę w regionie możliwe burze

We wtorek Polska znalazła się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad południowymi dzielnicami kraju znajduje się front ciepły, który stopniowo zaczyna przemieszczać się na północ. Dzisiejszej nocy możliwe są w regionie zjawiska konwekcyjne.

Modele numeryczne prognozują korzystne środowisko do inicjacji głębokiej, wilgotnej konwekcji zarówno na froncie ciepłym, jak i też w osi rozbudowującej się zatoki niskiego ciśnienia związanej z rozległym niżem nad zachodnią Europą.

Pierwsze burze na Lubelszczyźnie możliwe są w pierwszej części nocy. Najpierw może zacząć grzmieć na południu województwa lubelskiego, ale potem strefa korzystnych warunków do powstania burz będzie przemieszczać się dalej w głąb województwa.

Nocne burze charakteryzować mają się przede wszystkim silniejszymi opadami deszczu. Istnieje marginalne ryzyko zalań, co więcej mogą także generować dużą ilość wyładowań atmosferycznych i silniejszy wiatr do 60 km/h.

Najprawdopodobniej w drugiej części nocy nad północno-zachodnią i północną część regionu nasunie się nieco większy system burzowy, który być może uformuje się w południowo-zachodniej Polsce dzisiaj wieczorem.

Na jego trasie możliwe są silne opady deszczu, drobnego gradu do 1 cm oraz wiatr do 70 km/h. Burze powinny opuścić region w środę rano.

Aktualna sytuacja pogodowa pod poniższym linkiem:
http://lubelscyfanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2017-06-27 18:17:29
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. już widzę te burze tak samo jak wczorajsze hahaha

 2. Prognozy pogody tu slabo sie sprawdzaja

 3. Jasio Groszek (nie mylić z fasolą)

  Jak się będziesz podśmiewał z prognozy i 112, dobra Bozia dokładniej wyceluje zanim odpali pioruna.

 4. Ja zawsze biorę pod uwagę takie ostrzeżenia i dobrze, że takowe ktoś opracowuje. Już zamykam okna. Jeśli nawet takie przygody mnie ominą, to żadna strata. Anonimie- tzw. śmierć kliniczna, zasadniczo zmienia pogląd na sprawę wiary.

 5. Godz. 0.30- pierwszy grzmot.

  • Już pewnie śpi ten szanowny Czytelnik co pisał, że nie będzie burz, wstanie rano i napisze, że nic przecież nie było 😉
   Burze wchodzą nad region. Od zachodu i południowego-zachodu.
   Spokojnej nocy!

Kursy walut

 • USD 4.1964zł 0.07%
 • GBP 5.213zł 0.19%
 • EUR 4.4902zł 0.11%
 • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas