690 680 960

Nocne polowanie lisa na gryzonie na pasie zieleni dzielącym jezdnie (zdjęcia)

Nie zwracają uwagi ani na nocnych spacerowiczów, jak też na poruszające się tuż obok auta. Lubelskie lisy polują na myszy nawet na pasie zieleni dzielącym jezdnie.

Dzikie zwierzęta w Lublinie mają się dobrze. Mieszkańcy już się przyzwyczaili do obecności w ich sąsiedztwie dzików, bobrów czy też jenotów. Miasto odwiedzają też sarny, czasami pojawi się nawet łoś lub jeleń. Nikogo też nie dziwi widok kuny oraz lisa.

Te ostatnie zamieszkują osiedla, a nocami, kiedy ruch pieszych praktycznie ustaje, zaś na ulicach porusza się znacznie mniej samochodów, wychodzą na poszukiwanie pożywienia. Pokarm tych zwierząt jest różnorodny, jednak są to małe gryzonie, głównie myszy, rzadziej żaby, jaszczurki, ryby lub ptaki. Nie pogardzi też jagodami i owocami, a nawet grzybami, ślimakami, dżdżownicami i larwami chrząszczy.

Minionej nocy jeden z lisów mieszkających na Czechowie wybrał się na polowanie na pas zieleni dzielący jezdnie na al. Smorawińskiego. Nie zwracał uwagi ani na nocnych spacerowiczów, jak też na poruszające się z obu stron auta. W ciągu kilkudziesięciu minut udało mu się zaspokoić głód, po czym oddalił się w stronę pobliskiego wąwozu.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. Tylko go nie zabijajcie!

 2. Słuchaczka radia Marysieńka

  U mnie na „slamsowie”, ale i na ROD Miłek przy ul. Nałęczowskiej żyją sobie i żerują jeże.Na slamsowie widuję dwa dorosłe ale na „miłku” przychodzi cała jeżowa rodzinka 2 rodziców i 4 młode. Gustuję w suchej kociej karmie i kaszy mannej na mleku. Tyle mam, tyle daję, wiec nie piszcie mi tu czy to zdrowe, czy niezdrowe.

 3. Na ślimaki zapraszam do mnie na działkę 😉

  • Nabrałem kiedyś psa na taki łakomy kąsek. Złapał w locie i zeżarł łapczywie, po czym był bardzo niezadowolony. Oj mlaskał i mlaskał. Od tamtej pory podchodził z rezerwą do lecącego jedzenia.

 4. SENSACJA – lis w mieście 🙂

 5. Wszystko jest potrzebne inaczej gryzonie by nas zjadły .

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…