Weekend grzybiarzy. Do lasów ruszyły tysiące osób, większość z nich nie żałowało (zdjęcia)

Wielu mieszkańców naszego regionu korzystając z weekendu postanowiło wybrać się do lasu. Część z nich wróciło z pełnymi koszami, raczej nikt z pustą ręką.

Na ten okres wiele osób czeka cały rok. Wrzesień to bowiem czas, kiedy w lasach zaczyna pojawiać się coraz więcej grzybów, w tym tych najbardziej poszukiwanych. Dlatego też w ten weekend wiele lasów przeżywało prawdziwe oblężenie grzybiarzy.

Szczególnie mowa tu o najbardziej popularnych kompleksach leśnych, czyli Lasach Włodawskich, Lasach Parczewskich Lasach Janowskich, Lasach Kozłowieckich, czy też lasach w okolicach Puław i Kraśnika. To właśnie tam często parkingi były zapełnione autami, a samochody stały w każdym miejscu, gdzie tylko dało się zaparkować.

Pomimo tego wiele osób nie narzekało, gdyż po kilkugodzinnym spacerze wracali z pełnymi koszami podgrzybków i borowików. Trafiają się również jeszcze kurki, oraz już pojawiają pierwsze maślaki i koźlarze czerwone. Jest też wysyp kani i lejkowców dętych, czyli popularnych kominków.

(fot. lublin112, nadesłane – Marcin)

Zobacz również

10 komentarzy

  1. Dzisiaj o 6:45 na stawach była przepiękna mgła i ostre słońce, a jakie smaczne dzikie jabłka 🙂

  2. Powinny tego zakazać jak w Anglii.

  3. … tzw. grzybiarz ! … najgorszy szkodnik naszych lasów !!!

  4. Szkoda że wśród tych grzybiarzy tyle chamów, ledwo wlezli do lasu i z miejsca puszki po coli, butelki po piwie i puste paczki po fajkach. Jak ja marzę żeby taki jeden z drugim nadział się na leśników na gorącym i mandat.

  5. To miastowe bydło a nie grzybiarze. Prawdziwek wielkości ziarnka grochu i już zerwany, no myślałem że zdziele bez łeb.

    • W punkt! W niedzielę spotkałam w lesie 2 jegomości z reklamówkami biedronki w łapach – „darli” wszystko jak leci. Dramat! Przy odjeździe „gentlemanów” (tablica LU) miałam jeszcze nieprzyjemność wysłuchiwania disco polo dudniącego na maxa z czerwonego fiacika. Zwierzyna leśna długo się tam chyba nie pojawi! 😡

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi