690 680 960

Nocna wizyta złodziei w salonie samochodowym. Wycięli kilkanaście katalizatorów

Złodzieje potrafią kraść katalizatory nawet hurtowo. Udowodnili to minionej nocy dostając się na teren jednego z lubelskich salonów samochodowych.

Kradzieże katalizatorów z samochodów wciąż są powszechnym zjawiskiem. Choć policja w ostatnim czasie dość często zatrzymuje sprawców tego typu czynów, nie brakuje kolejnych amatorów szybkiego zarobku. Wszystko dlatego, że doświadczonym złodziejom wycięcie tego elementu z auta zajmuje zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Za katalizator potrafią zaś otrzymać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

O ile najczęściej tego typu kradzieże dokonywane są na osiedlach, gdzie nocami panuje znikomy ruch, tak zdarza się, że sprawcy działają też w bardziej ruchliwych miejscach. Do tego potrafią kraść katalizatory hurtowo. Tego typu sytuacja miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie jednego z lubelskich salonów samochodowych.

Jak nas poinformowano, katalizatory wycięto z kilkunastu samochodów. Złodzieje oszczędzili jednak pojazdy fabrycznie nowe, a skupili się na tych używanych. Pomimo tego straty są bardzo duże. Obecnie sprawą zajmują się policjanci. Zabezpieczone zostały ślady, trwa teraz poszukiwanie sprawców kradzieży.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

  1. Nie rozumiem dlaczego jest taki problem żeby uregulować skup katalizatorów. Przykładowo rejestrowany skup wyłącznie z dowodem osobistym i rejestracyjnym auta.

  2. Druga sprawa jeżeli ktoś, kto nie prowadzi zakładu kasacji aut przychodzi kilka razy w miesiącu na skup z katalizatorem to niby skąd to ma?

  3. Salon Hyundaia , najlepiej wie Grzegorz

  4. Wiecej PiSu - WIĘCEJ BIEDY❗

    Z Mercedesa też łatwo coś ,,skroić”…

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie