Nocna akcja policji na ulicach Lublina. Posypały się mandaty

W weekendowe noce na ulicach Lublina nie brakuje amatorów szybkiej i niebezpiecznej dla innych uczestników ruchu drogowego jazdy. Poczynaniom osób lubiących wyścigi oraz driftowanie przyjrzeli się policjanci.

W piątkowy wieczór na ulice Lublina wyjechało znacznie więcej radiowozów drogówki niż zazwyczaj. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję „Stop agresji na drodze”. Od dłuższego czasu bowiem, wiele osób skarżyło się na amatorów driftowania, czy też ścigania się po ulicach. Odgłosy pisku opon, czy też ryku silników zakłócały spokój mieszkańców. Tego typu sytuacje nasilają się właśnie w weekendowe noce.

W trakcie kilkugodzinnych działań skontrolowano 32 kierowców. Większość z nich popełniła różnego rodzaju wykroczenia. W wyniku tego 22 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi.

-Głównymi wykroczeniami było przekraczanie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, nieprawidłowe przewożenie pasażerów czy też nieustąpienie pierwszeństwa osobie, znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodatkowo zatrzymano jednego kierowcę, który prowadził pojazd po użyciu alkoholu. W związku z tym policjanci skierują do sądu wniosek o jego ukaranie. Mężczyźnie zostało też zatrzymane prawo jazdy. Z kolei za niewłaściwy stan techniczny pojazdów czterem kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne.

(fot. lublin112)
2018-02-19 19:06:11

Zobacz również

48 komentarzy

 1. Do Policji !!
  Prosimy więcej takich akcji.

 2. Bursaki galeria olimp co weekend drift

 3. Ja osobiście też lubię sprawnie się przemieszczać po mieście i to głupota z zbieraniem prawa jazdy….. mnie osobiście też irytuja posiadacze prawa jazdy którzy nic tylko płaczą płaczą i jeszcze raz płaczą… zamiast kształcić swoje umiejętności….. trzeba było nie likwidować toru na zemborzyckiej….

 4. Śmieszne. Zabieranie dowodu za felge wystającą 3mm poza obrys auta to czepianie się na siłę. Rdzewiejące corsy jezdza, gubią olej i inne płyny ale ich nie zatrzymaja xd

 5. Beka z was ludzie xDDD

  Weekendowe uliczne „wyścigi” i drifty były, są i będą. Nie tylko w Lublinie, ale każdym dużym mieście w Polsce. Może to was dziwi, ale to samo dzieję się w Niemczech, Francji, Szwajcarii i wielu wielu innych krajach.

 6. Wow to aż jakieś zorganizowanej akcji potrzebują żeby przez całą noc skontrolować 32 samochody. To na 8 godzin daje 15 min na jedną załogę a na cztery godzinę.

 7. Najbardziej płaczą ci, co jeszcze prawa jazdy nie mieli jak był tor i żal im pupę ściska. Oddaj jeden z drugim kawałek własnego pola i świrujcie u siebie a nie do miasta przed market na gościnne występy.

 8. Akcja policji raczej tylko z powodu wydarzenia na mediach społecznościowych już niedługo wejdzie stara dobra moda o którą walczymy z kolegami robiąc specjalna grupę na smski gdy policja dowie się gdzie.my jesteśmy już dawno nas tam nie będzie pozdrawiam są w okolicach Lublina takie miejsca że nawet lisów nie.ma 🙂

 9. Często nocuję na strefach przemysłowych Skandynawii, innych krajów, czekając na rozładunek. Tam chłopaki szaleją aż miło, drifty hałas. Mimo lepszego monitoringu, mniejszej przestepczości – czytaj mniej roboty, służby odpuszczają, młodzi mają zajęcie, pasję i jeżdzą coraz lepiej – czyli bezpieczniej. U nas odwrotnie. Miszczom 50tki na lewym pasie od razu coś przeszkadza w oglądaniu seriali i sportu. Zgodnie z tradycją zbowidowską muszą od razu zameldować, przecież o północy może im wyskoczyć nagle dziecko na rowerku lub króliczek. Sam jestem po 50tce i na zadupiu sprawdzę czasem mojego biednego golfika 4 w szybkim zakręcie, ( później mi to ratuje tyłek ). Te fantazje o bezpiecznej Norwegii mają sens w 5ciomilionowym kraju większym od Pl, zresztą reszta EU się śmieje z ich jazdy a i oni sami lubią wyskoczyć do Niemiec tylko coby se pojeździć. Mieszkałem to wiem, zatrzymano mnie za 32 na 30stce. Żeby nie bylo, nawet mi do głowy nie przyjdzie przepuszczanie pieszego na 2pasmówce gdy jest mało aut za mną. Dla ich własnego dobra. Gdy jest sporo stanę ale spokojnie żeby nie stresować tych z tyłu.
  Aha i nie oddam prawka bo mam wszystkie kategorie od lat jeżdżąc bezpieczniej, lepiej i więcej od większości forumowych miszczów. Ps. za to wysyłanie młodych na tory gdzieśtam…. proponuję spacer z rodziną do ,,rodzinnej,, Galerii po jogurt ,, danona ,, najlepiej czerwony.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021