Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nikt nie zauważył, że pacjent wyszedł ze szpitala. Znaleziono jego zwłoki

Zwłoki, które znaleziono w ubiegłym tygodniu na terenie szpitala przy ul. Grenadierów w Lublinie, należą do jednego z pacjentów placówki. Tak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, którzy zajmują się tą sprawą.

Wciąż nie udało się zidentyfikować osoby, której zwłoki znaleziono w czwartek po południu na terenie należącym do szpitala MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie. Identyfikację utrudnia fakt, że ciało znajduje się w stanie głęboko posuniętego rozkładu. To oznacza, że znajdowało się tam od dłuższego czasu, najprawdopodobniej od ubiegłego roku.

Początkowo śledczy podejrzewali, że może to być osoba bezdomna, której zaginięcie zgłoszono na początku zimy. Jednak biegli badający szczątki ujawnili na nich szpitalną opaskę. To oznacza, że był to pacjent szpitala.

Sprawę prowadzi lubelska prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Wstępne oględziny nie wykazały obrażeń, mogących świadczyć o udziale w zdarzeniu osób trzecich, jednak pewność będzie dopiero, gdy śledczy otrzymają wyniki sekcji zwłok.

Jak ustaliliśmy, samowolne oddalanie się pacjentów, notowane jest bardzo często. Praktycznie nie ma tygodnia, aby pracownicy któregoś z lubelskich szpitali nie zorientowali się, że brakuje im pacjenta, który niezauważenie opuścił placówkę. – Czasami są to nawet osoby, z zagrożeniem życia – tłumaczył nam pracownik jednej z placówki ochrony zdrowia. Wtedy powiadamiana jest policja.

Przypomnijmy, zwłoki ujawnił w miniony czwartek przed godziną 14 jeden z pracowników szpitala. Ciało leżało tuż przy ogrodzeniu od strony ul. Dekutowskiego. Natychmiast powiadomił on dyrektora szpitala, ten zaś policję.

41

(fot. nadesłane)
2017-04-24 18:08:54

34 komentarze

 1. Niewiarygodne!!!jak ze szpitala mogl zniknac pacjent i nikt tego nie zauwazyl??!!!!

 2. Kiedys moj dziadek chcial uciec ze szpitala to dzwonili po moja mame zeby przyjechala go pilnowac…..

 3. Dowiadujesz się że masz raka i automatycznie stajesz się innym człowiekiem..Potencjalnym samobójcą

  Dzis jest bardzo mało lekarzy z powołania większość to karierowicze ze smartfonami w rękach

  To tak jak ze studiami AWF same leniuchy aby mieć studia hahaha

 4. Niestety mam jak najgorsze zdanie o lekarzach. Wiecznie chcą podwyżek, zatrudniają się w kilku miejscach, wiecznie zmęczeni i niewyspani ( chyba przemieszczaniem się, bo chyba nie leczeniem pacjenta). Do tego mało ambitni, nie chcą ani zdiagnozować, ani leczyć. Tylko kasa, kasa ,kasa, jakby mieli po sto żołądków do wykarmienia. Zimni i cyniczni. Dziwię się, że jest jeszcze przysięga Hipokratesa. Przecież oni przysięgają tylko mamonie.

 5. PSK4 osoba leży nieprzytomna lekarz baran chodzi i ją woła. Następnie wypisuje ze szpitala z adnotacją… Pacjent oddalił się samowolnie. Pytam się gdzie?Bo leży na łóżku szpitalnym. To jest B[…]!!!

 6. MSW postkomuną wieje jak nic….I co robią tam socjalni których jest pewnie z 50-ciu???

 7. Pacjent nie byl z oddziału tylko z soru. Po co robic burze w szklance wody? Bezdomny pijak ktory samowolnie wyszedł z soru. Dzień w dzień sa takie sytuacje na każdym sorze w calej polsce. Tylko dawno w Lublinie sensacji nie bylo

 8. Dokladnie poziom leczenia i zajmowania sie pacjetem jest zerowy. Ciarki mi przeszly jak dowiedzialam sie ze zlowki tam znaleziono to swiadczy o tym jak interesuja sie pacentami. Sama tam bylam przywiezona karetka i czekalam osiem godzin az ktos sie zainteresuje a na sorze byla nas troje nie wiecej. Bada obibokow i nic wiecej nie wiem co powinno sie tam stac aby ktos tam zainterweniowal. Porazka

 9. Ja mam dobre doświadczenie z lekarzami z oddziału chirurgii , moze i szpital stary ale wolę stary i dwie osoby na sali niż wyremontowany i 6 lub 8 osób na sali

Wiadomości z info112