Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nikt nie jest gotowy na taki scenariusz… Wyznaczono datę pogrzebu Przemysława Gąsiorowicza AKTUALIZACJA

We wtorek 18 stycznia stycznia odbędą się uroczystości pogrzebowe aktora Przemysława Gąsiorowicza, który zginął tragicznie w wypadku na obwodnicy Lubartowa. Tydzień później zaplanowano uroczystą mszę żałobną.

Na wtorek 18 stycznia zaplanowano pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza, tragicznie zmarłego aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Msza święta rozpocznie się godz. 11 w kościele parafialnym p.w. św. Agnieszki przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Po nabożeństwie nastąpi złożenie trumny do grobu na cmentarzu na Kalinowszczyźnie.

Natomiast w poniedziałek 24 stycznia w archikatedrze lubelskiej odprawiona będzie uroczysta msza żałobna. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.

– Przemek był naszym przyjacielem, człowiekiem z sercem na dłoni, uosobieniem dobroci i serdeczności. Lubili i cenili go wszyscy w Teatrze, od koleżanek i kolegów z zespołu aktorskiego, przez zespół techniczny, po każdego z dyrektorów. Był on wybitnie utalentowanym i bardzo pracowitym artystą, a jednocześnie skromnym, szczerym, nieśmiałym, pełnym ciepła i empatii człowiekiem – podkreślają pracownicy Teatru.

Przypomnijmy, Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku, jaki miał miejsce w sobotę 8 stycznia na obwodnicy Lubartowa. Udawał się do Kocka na pogrzeb innego aktora, Witolda Kopcia.

(fot. Teatr im. Juliusza Osterwy)

27 komentarzy

 1. ,aa,boKrzycho.paPj

  To nie ma co pisać o rodzinie w którą wjechał ten aktor,bo to być może zwykli,nieznani,nie aktorzy,szarzy ludzie.A może już dostali odszkodowanie wysokie, tylko od kogo by dostali-trzeba mieć znajomości i iść do sądu

 2. Koledzy mówili że wyciągając kierowcę z 2 auta miał połamanych wiele kości że ciała było bezwladne. Ale po co mówić o pokrzywdzonym przecież trzeba nagłaśniać sprawcę który zmarł bo był jakimś aktorem w teatrze , nikomu nie znany.

 3. Najlepiej byłoby wyłączyć możliwość komentowania. Poziom zawiści, życiowego sfrustrowania i doznanych krzywd od innych jest ogromny. Nasz naród jest emocjonalnie chory. To strasznie smutne. Chyba większość odmawia w ten sposób modlitwę końcową z Dnia Świra.

  • Naród pisze niewygodną prawdę i to tak obuża kolegów aktora.

   • Lu masz rację. Ludzie są mówiąc delikatnie w*****ni hipokryzją co niektórych dziennikarzy i itp. uważających się za wybrańców narodu. Nie powinni być zdziwieni. Wszak znaja takie słowa ” szanujmy mądrych, chwalebnych. Śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych.” Tu, w oliczu tragedii ofiar szaleńczej jazdy nie ma powodu do śmiechu.

 4. Który aktor nie dojedzie na ten pogrzeb?

 5. Dno komentujących jest tak głębokie, że głębiej się nie da. Jeżeli ktoś nie znał Pana Przemysława j jego aktorstwa nich zamilknie. Przyczyn wypadku też nie znacie, nawet przez myśl Wam nie przejdzie, że mógłby być to przyczyny losowe, np. zasłabł ktoś za kierownicą, wyskoczyło coś lub ktoś na jezdnię, poślizg i wiele innych. Nawet do głowy Wam nie przyjdzie, że kierowca mógł jechać prawidłowo, a przyczyna była losowa….Wasz poziom dyskusji, wniosków i myślenia, a raczej braku myślenia jest żenujący. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ranicie Rodzinę Zmarłego, jak będą się czuły Jego Dzieci czytając takie bzdury, zwłaszcza, że przyczyna może być zupełnie inna niż insynuujecie. Może być tak, że Aktor nie był winny, że były to jednak przyczyny losowe. Jak wtedy się zachowacie? Brak na Was słów. Zachowajcie ciszę proszę.