690 680 960

Piaskarki pracują, jednak na wielu drogach jest ślisko. Nocą może być jeszcze gorzej

Wraz z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, pogorszyły się warunki do jazdy. Lokalnie na terenie naszego regionu występuje śliskość, są też drogi z zajeżdżonym śniegiem.

Wieczorem na terenie naszego regionu rozpoczęły się opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. To w połączeniu ze spadającą temperaturą sprawiło, że na wielu drogach znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Służby drogowe zapewniają, że wszystkie trasy na Lubelszczyźnie są przejezdne, pracuje na nich też sprzęt do Zimowego Utrzymania Dróg.

Jeżeli chodzi o drogi krajowe, to na głównych szlakach komunikacyjnych nie ma żadnych problemów, lokalna śliskość może pojawiać się na trasach nr 48 i 74, na których ruch jest najmniejszy, a tym samym są one objęte III standardem utrzymania. Spowolniony ruch jest odcinkowo również na drodze krajowej nr 63.

W przypadku dróg wojewódzkich lokalną śliskość kierowcy mogą napotkać w okolicach: Białopola, Chełma, Cycowa, Fajsławic, Łęcznej, Nielisza, Skierbieszowa, Szczebrzeszyna, Zamościa i Zwierzyńca. Natomiast błoto pośniegowe oraz zajeżdżony śnieg występuje w okolicach: Bełżyc, Bychawy, Chodla, Jabłonnej, Konopnicy, Kraśnika, Turobina i Urzędowa.

Sytuacja może pogorszyć się po północy, gdyż prognozy wskazują, że we wschodniej i południowo-wschodniej części naszego regionu temperatura spadnie do -3 stopni Celsjusza, a tym samym woda na jezdniach może zacząć zamarzać.

– Kierowcy muszą zachować także szczególną uwagę na drogach wojewódzkich, które przebiegają w pobliżu zbiorników wodnych oraz przez lasy, tam gdzie ruch jest niewielki. W tych miejscach istnieje ryzyko wystąpienia śliskości zimowej oraz lokalnie gołoledzi – tłumaczy Kamil Jakubowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Obecnie tylko na drogach wojewódzkich pracuje 16 sztuk sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg. Przygotowywane są już kolejne pojazdy, które pojawią się w okolicach Włodawy i Hrubieszowa. W gotowości są też następne solarki i piaskarki.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Studętkom jezdem to se wiem, że...

  Czytali ?! Nocą może być jeszcze gorzej !!!
  Niech siedzom na doopach w domach, a nie, bendom sie szwendać po nocy i okolicach !!!
  I żeby mnie tu potem nie narzekali !!!

 2. Nie ma kiedy padać, tylko w piątunio. Jakieś założenie jest na nas, czy co? Może jeszcze w niedzielę mamy odśnieżać?

 3. UWAGA !!! PILNE !!! NEWS !!! (niepotrzebne skreślić)
  Uczeni ponad wszelką wątpliwość stwierdzili (i w L112 ogłosili), że jak temperatura spadnie do -3 stopni Celsjusza, tym samym woda na jezdniach może zacząć zamarzać…

 4. …. a w Lublinie nie było opadów i nic nie widac sprzetu Zimowego Utrzymania Dróg.

 5. Tak trudno posypać jezdnię wcześniej, przed opadami? Chyba jakieś prognozy pogody macie.

 6. Wyżej pisaliście że piaskarek nie ma. To w końcu jeżdżą czy nie?

 7. Jak zwykle,zima zaskoczyła drogowców

 8. Piaskarki nie widać.

 9. W piątek w Lublinie było lodowisko a drogowców brak nawet na drogach krajowych

 10. Piaskarki nie wyjeżdżały ,bo ślisko i niebezpiecznie .Bliżej wiosny może wyjadą, pod warunkiem ,że słońce nie będzie zbyt intensywnie świecić, bo będzie ich oślepiać i też niebezpiecznie

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas