690 680 960

Nietrzeźwy pracownik kolei przepchnął drezyny rowerowe na jadące auto osobowe

39-letni pracownik kolei wąskotorowych, przepchnął na torach drezyny rowerowe, które uderzyły w nadjeżdżającego opla. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy.

W miniony weekend policjanci z opolskiej policji otrzymali zgłoszenie o niecodziennej kolizji na linii wąskotorowej z udziałem drezyny rowerowej i samochodu osobowego.

Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że 39-letni pracownik kolei przepychając drezyny na torach spowodował, że uderzyły one w nadjeżdżającego opla, którym kierował 57-letni mieszkaniec Karczmisk.

Jak się okazało, 39-letni sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście żaden z mężczyzn nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci ukarali pracownika kolei mandatem.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Kolejka nie ma szczęścia. Jak nie covid-19, to w tym roku C2H5OH.

 2. … ale nowina … w tej okolicy to dziwne jak ktoś trzeźwy

 3. Ale jak?
  Przecież drezyna, to pojazd szynowy, a art. 25…
  2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.

  • Dla „maszynisty” mandat za kierowanie szynowym pojazdem nie mechanicznym pod wpływem. Zaś dla kierującego autem dwa mandaty:
   -za nieustąpienie pojazdowi szynowemu na przejeździe kolejowym
   -za spowodowanie kolizji

  • Efekt skrócenia szkółki policyjnej + obniżenie wymagań, albo… Pan Policjant czyta Lublin112 i wie, że rozpędzony samochód osobowy nie zatrzyma się w miejscu. Za to każdy inny uczestnik ruchu – musi.

   • kierujący drezyną mógł poczekać, aż Pan w samochodzie przejedzie. Korona mu z głowy od tego nie spadnie. Pieszemu czy rowerzyście też nie. Tylko kierowcom samochodów się spieszy, wiec inni powinni ich przepuścić.

 4. Rower tory Franio jak nic jop twoja mac

 5. Policjant chodził przez kilka ostatnich miesięcy po szkołach, rozdawał ulotki, żeby dzieci uważały na pasach i tak mu to weszło w krew, że zapomniał podstawowych zasad ruchu drogowego. I tego, że:
  -na PdP kierujący ustępują pieszym
  -na PdR kierujący ustępują rowerzystom
  -na PK kierujący ustępują pojazdom szynowym
  z nie odwrotnie.

 6. Jeśli to było na Stacji Karczmiska, to tam są szlabany.
  Przy manewrach drezyn, powinny być opuszczone.

 7. CO?! Ukarali mandatem z prowadzenie po pijaku?! To jakas farsa, kpina, ta sprawa powinna trafić do sądu, a tam powinien dostac zakaz prowadzenia pojazdów i 2 lata zawiasów, 10 tys na fundusz ofiar wypadków i odszkodowanie dla kierowcy Opla.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas