690 680 960

Miał odebrać padłą trzodę chlewną, a odjechał z kosiarką

28-letni mieszkaniec powiatu puławskiego odpowie za kradzież kosiarki samojezdnej. Mężczyzna miał z jednej z posesji na terenie ryckiej gminy odebrać padłą trzodę chlewną, jednak zamiast tego zabrał traktorek i odjechał.

Policjanci z Ryk otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców gminy, z którego wynikało, że pod jego nieobecność z posesji skradziono mu kosiarkę spalinową o wartości 3 tysięcy złotych.

Krótko po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie ryccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Mężczyzna przyjechał do pokrzywdzonego, aby odebrać padłą zwierzynę przeznaczoną do utylizacji. Wykorzystując nieobecność właściciela posesji, 28-latek zamiast padłej trzody chlewnej zabrał traktorek spalinowy, a następnie odjechał.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariuszom udało się odzyskać kosiarkę.

(fot. Policja Ryki)

4 komentarze

  1. Zaraz- było wszystko zgodnie z umową. Ten traktorek ze zdjęcia to padlina. Wartość 3000 to chyba z kosmosu. No to mistrz utylizacji zabrał padlinę 😊

  2. Madko jedyna, co tam się działo! Co tam napisać, jak skomentować? Może Franio dopatrzy się tu jakiegoś wątku ze ścieżką rowerową. Tymczasem zaintrygowało mnię ogłoszenie o niskich kosztach kremacji, próbował ktoś? Polecacie?

  3. Dla właściciela padliny grzywnę za taki sposób utylizacji.

  4. Chwila. Ukradł padline na tej kosiarce? Czy busa? Ta kosiarka bardziej jak padlina wygląda…

Kursy walut

  • USD 4.413zł -0.16%
  • GBP 5.3808zł 0.35%
  • EUR 4.7109zł 0.1%
  • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas