Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy mężczyzna postanowił przejść przez drogę ekspresową. To nie mogło się dobrze skończyć

Wczoraj wieczorem na drodze ekspresowej doszło do potrącenia mężczyzny. 46-latek, który był nietrzeźwy, postanowił przejść na drugą stronę przez ruchliwą drogę. Decyzja ta kosztowała go obrażenia ciała i podróż do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:30 na drodze S12/S17, na odcinku pomiędzy Lublinem a Piaskami. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na wysokości Świdnika, na pasie w kierunku Lublina.

Jak ustalili policjanci 46-letni mężczyzna wszedł na drogę ekspresową z zamiarem przejścia na drugą stronę. W kierunku Lublina, pojazdem marki Volkswagen, poruszał się 23-latek. Kiedy kierujący pojazdem zauważył mężczyznę, zaczął ostro hamować, jednak nie udało mu się uniknąć zderzenia z pieszym i doszło do jego potrącenia.

46-latek z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu trafił do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające dokładne okoliczności tego zdarzenia.

(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. Ekspresówka z przystankami to jest nieporozumienie. Jeżeli nie pies, dzikie zwierzę, to wcześniej: dziecko, pijany czy mało rozgarnięty człowiek pojawi się na takiej drodze.
  Idea dróg ekspresowych zakłada właśnie odseparowanie ruchu: pieszych, rowerzystów, traktorów, itp. od ruchu szybkich pojazdów, kierowanych przez uprawnione osoby.

 2. Gdzie te głosy, że PdP na leży likwidować, bo pieszy przechodzący poza PdP jest bezpieczniejszy, bo wtedy bardziej uważa?
  Dlaczego ta zasada tutaj nie zadziałała?
  A może przepis mówiący o tym, że pieszy przechodzący przez jezdnię (poza PdP) powinien ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym pojazdom jest głupi?
  A może przepis zakazujący korzystanie pieszo z drogi ekpspresowej też jest głupi? Tym razem nie chodzi o dojenie pieszych?

  • Dlaczego nie zadziałała? Bo był pijany!
   Gdyby szedł przez parking, to by wlazł w zaparkowany pojazd…

 3. Ten pieszy przebiegał z kanistrem, bo mu się paliwo w aŁdicy skończyło.

 4. Alkohol uratował mu życie. Trzeźwy mógłby tego nie przeżyć.

 5. Szukajcie roweru. Na pewno gdzieś go zaparkował.

 6. Bo to jest bida droga macie i nie mówcie że my też was jesteśmy tacy jak poprzednicy

Z kraju