Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa zmasowana kampania oszustów rozsyłających SMS-y z linkami. Nie daj się nabrać!

Od kilku dni od naszych Czytelników otrzymujemy informacje o wzmożonej kampanii oszustów rozsyłających SMS-y. W treści wiadomości tekstowych zawarte są informacje, które mają skłonić ofiarę do kliknięcia w link i przekazania swoich wrażliwych danych.

Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 2,50 złotych? To bzdura i próba oszustwa, na którą musicie uważać!

 „Twoja paczka o numerze PL(…) wymaga dopłaty na sumę 2,50 złotych. Brak wpłaty oznacza zwrot przesyłki do nadawcy. Prosimy uregulować należność klikając w podany link https://(…).”

Dostałeś SMS o takiej treści? Uważaj to oszustwo!

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnich dniach oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y. W wiadomości podany jest link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów.

W innym wariancie wspomnianej metody oszuści w wiadomości przesyłają link do aplikacji, które infekują telefon. W ten sposób niepowołane osoby mogą wyciągać hasła do aplikacji bankowych, czy też przekierowywać SMS-y, dzięki czemu przejmują kontrolę nad konkretnym kontem bankowym.

Po raz kolejny ostrzegamy przez taką formą oszustwa. Pamiętajcie, nie należy klikać w linki w takich wiadomościach tekstowych!

(fot. pixabay.com\nadesłane)

6 komentarzy

  1. Czerwona zaraza nie daje spokoju. Kremloboty

  2. W kraju, w którym Generał Policji odpala granatnik, bo myśli, że to radio… oszukać kogoś nie jest trudno.

  3. Specjalysta od kompów i pożarów

    Twój intelekt został wstrzymany, zapłać….

  4. złodzieje w rządzie

    Za bandy pisowskiej tak już będzie. Przykład idzie z góry.

  5. Myślę, że gdybym do pewnego Jarosława wysłał sms’a o treści np. „Zatłukę cię dziadu”, to jago słudzy już najbliższej nocy załomotaliby krzyżami do moich drzwi, tymczasem autorów oszukańczych sms,ów jakoś nie szukają, a jedynie ostrzegają.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo