Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niemowlę zadławiło się, miało problemy z oddychaniem i traciło przytomność. Na pomoc ruszyli policjanci

W minioną niedzielę w nocy łęczyńscy policjanci pomogli rodzicom półrocznego dziecka, które zakrztusiło się i miało problem z oddychaniem oraz traciło przytomność.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy w Świerszczowie w powiecie łęczyńskim. Do policjantów ruchu drogowego podjechał nagle pojazd, w którym znajdowało się młode małżeństwo z dzieckiem.

Rodzice wybiegli z auta z maluchem na rękach i poprosili mundurowych o pilną pomoc, ponieważ półroczny chłopczyk zadławił się i miał problemy z oddychaniem, a także tracił przytomność.

Z uwagi na stan zagrażający życiu niemowlaka mundurowi podjęli decyzję o przetransportowaniu radiowozem malucha do najbliższego szpitala w Łęcznej. W trakcie przejazdu, policjanci poprosili o wysłanie w ich kierunku zespołu ratownictwa medycznego. W radiowozie została udzielona maluszkowi pomoc i dziecko odzyskało oddech oraz przytomność.

W Turowoli policjanci przekazali dziecko załodze pogotowia ratunkowego, a następnie chłopiec został przetransportowany do szpitala dziecięcego w Lublinie.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Typowy radiowóz na bombach porusza się wolniej niż przeciętny kierujący aŁdi. W dodatku ci pierwsi zwalniają przy wjeżdżaniu na skrzyżowanie, zachowują ostrożność np. na PdP – Ci drudzy takimi błahostkami sobie głowy nawet nie zaprzątają.

  • Franiu … to nigdy nie wzywaj pogotowia czy policji tylko jedź do szpitala tym swoim łałdi bo może inni będą potrzebowali karetki. A dla policjantów duże uznanie.

 2. No i takie wiadomości można czytać, policja pomogła małemu obywatelowi – a nie tylko o pijakach za kółkiem.
  Gratulacje zachowania zimnej krwi ale w sumie do tego są też przeszkoleni – a dla malucha szybkiego powrotu do zdrowia

 3. Wielkie brawa? dla policji, a dla maluszka dużo zdrowia. Natomiast dla dzielnych i trzeźwomyślących rodziców spokoju i wytchnienia po takiej akcji❤

 4. Brawo policja za ratowanie życia dla małego obywatela. Policja powinna być taka na co dzień pomocna obywatelom ale też i powinna karać ale rozsądnie

 5. A ja mam Lifevac, to takie urzadzenie, ktore zasysa to co sie zablokowalo w gardle z mega mocna sila w jedna strone.

 6. Polecam kupić Lifevac

 7. A ja mam lifevac i moge spac spokojnie, to urzadzenie medyczne sluzace do pomocy dziecku, badz doroslemu, ktory sie dlawi/

Z kraju