Nielegalne wyścigi na ulicach Lublina: Kierowca seata otrzymał 33 punkty karne

W nocy z piątku na sobotę lubelscy policjanci przeprowadzili akcję związaną z odbywającymi się na ulicach miasta nielegalnymi wyścigami. Skontrolowano kilkanaście pojazdów.

W piątek późnym wieczorem na ulicach Lublina funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Kryminalnego przeprowadzili kontrole kierowców, którzy brali udział w nielegalnych wyścigach. Pod szczególnym nadzorem były często wybierane przez amatorów tego typu zabawy miejsca, czyli ul. Mełgiewska, al. Solidarności czy ul. Zelwerowicza. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach zatrzymali i skontrolowali kilkanaście pojazdów.

Około północy w rejonie ulicy Puławskiej dostrzegli kilkanaście jadących w kolumnie samochodów osobowych. Jeden z zatrzymanych mieszkaniec powiatu lubelskiego, kierujący seatem, dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkości, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz nie stosował się do znaków. Łącznie za popełnione wykroczenia uzbierał 33 punkty karne. Dodatkowo w związku ze złym stanem technicznym jego auta, został mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Łącznie policjanci wystawili kierowcom 5 mandatów karnych oraz sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili także nietrzeźwego kierującego. Kierowca samochodu marki Ford, zatrzymany przy ulicy Zachodniej miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. O mało nie zderzył się z policyjnym radiowozem, gdyż jechał wąską osiedlową uliczką bez jakiegokolwiek oświetlenia. Co więcej pojazd nie posiadał zderzaka, sprawdzane jest teraz, czy kierowca nie spowodował wcześniej zdarzenia drogowego. Inny z kierowców prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień do kierowania.(fot. lublin112- zdjęcie ilustracyjne)
2015-04-11 12:22:16

59 komentarzy

 1. A mój Golf II 1.8 GTI idzie lepiej. Ma nowy chip, duży wydech i nowe części.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!