Nielegalne papierosy na lubelskich targowiskach

Lubelska Służba Celno-Skarbowa przejmuje około 40% wszystkich przemycanych do Polski papierosów. Stałe kontrole prowadzone są na przejściach granicznych, na drogach, bazarach, a także prywatnych posesjach.

W ramach wspólnych działań wymierzonych w nielegalny obrót wyrobami akcyzowymi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej
z Lublina ujawnili hurtowe ilości papierosów, którymi handlowano na targowisku przy dworcu PKS w Lublinie.

W sumie mundurowi przejęli ponad 950 paczek papierosów różnych marek. Mężczyzna, u którego ujawniono nielegalne wyroby, odmówił składania zeznań, w związku z czym sprawa została skierowana do sądu.

Dwa dni wcześniej funkcjonariusze z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku prowadzili też kontrole na „Rynku Bronowice” w Lublinie. Tu zabezpieczyli ponad 850 paczek papierosów. Nielegalne wyroby ukryte były w dwóch samochodach, stojących na parkingu niedaleko targu.

Do towaru przyznał się mieszkaniec Lublina, którego funkcjonariusze zastali przy pojazdach. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, wpłacając ponad 10 tys. złotych.

(fot. IAS)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Z jakiego źródła wiadomo że to 40%
  Wróżenie z fusów czy ankieta w śród przemytników ?

  • Metoda jest taka. Opróżnia się losowe kosze na śmieci i wybiera się z nich opakowania po papierosach. Potem liczy się te legalne i nielegalne. Z tego wiadomo, jaki jest odsetek nielegalnych papierosów na rynku. Ponieważ wiadomo, ile legalnych papierosów wprowadzono na rynek, można oszacować ilość papierosów nielegalnych. A ponieważ wiadomo, ile kontrabandy przechwycono, można oszacować skuteczność przemytu.

 2. ALE SENSACJA !!! Nielegalne papierosy są na targowiskach co najmniej od 40 lat !!! Kiedyś były nasze – „kartkowe” – , a potem to już wszystkiego „SKOLKO GODNO ” z wódą włącznie. W Legnicy tuz przed wyjazdem „przyjaciół” KAŁACHA za grosze można było kopić i też wszyscy o tym wiedzieli – chyba.

 3. Cały czas na targu na ul. Pocztowej ,wysoka pani krotko ścięta blondynka….handluje nielegalnymi papierosami, co prawda przeniosła się tuż obok bramy przy wejsciu do targu od ul. 1 maja. Oczywiście tez siedzą na krzesełkach przy ciuchach Ukrainki i legalnie sprzedaj….. zwykły obywatel widzi to a słuzby celne nie widzą ? ani policja…jakie to Państwo? PAPIEROWE??

  • na prawdę nie wiem czego się spodziewasz. przynajmniej od 15 lat przechadzając się koło hali NOVA w centrum widziało się 3-5 ‚dresów’ z torbami wypchanymi papierosami, którzy sami zaczepiali przechodniów, czy nie zechcieliby kupić fajek… myślisz, że skoro stali przy samych pasach w jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc w Lublinie i widziało się ich nawet z przejeżdżającego ulicą samochodu, to policja o nich nie wiedziała? oczywiście, że wiedziała, wie i w przyszłości też wiedzieć będzie 🙂 kwestia tego kto siedzi na stołku i czy mocodawców tych dresów będzie na niego stać

   • Naloty na ów targ są cykliczne – na prawdę nikogo nie dziwi, że nic się nie zmienia? Może kolejną akcję przeprowadzi skarbówka i CBA – tylko z innego województwa? :)) Jakoś tak w dzień akcji stali bywalcy znikają… nikogo to nie dziwi??? Na co dzień człowiek się tam wręcz potyka o handlarzy a tu tylko 950 paczek?? żarty chyba..Toż wystarczy zaparkować ze trzy auta z kamerami i po tygodniu wiadomo kto handluje, kto trzyma towar, kto go donosi i skąd… Zapewne połowa targu wie co jak i gdzie.. tylko nie służby 😉

    • Akurat byłem na targu w ten dzień i o dziwo było ich tam wyjątkowo duż i byli wyjątkowo natarczywi. Nawet widziałem jak co niektórzy próbowali jakoś ukryć niektóre wagony. 😉

 4. Polecam jeszcze targ na Wileńskiej – panowie na bezczela stoją przy wejściu – właśnie od Wileńskiej (na samym dole). SM, Policja przejeżdża tamtędy co najmniej kilka razy dziennie… i nic…

  • Mają ważniejsze sprawy na głowie, np. oczyszczenie ul. Ruskiej z babć nielegalnie handlujących koperkiem i pomidorami.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności