W niedzielę pobiegnie 4. PZU Maraton Lubelski. Będą utrudnienia w ruchu

4. PZU Maraton Lubelski wystartuje w niedzielę 8 maja o godz. 9.00. Start biegu usytuowany został na Placu Teatralnym przed nowo otwartym budynkiem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zamiast pętli po Starym Mieście maraton obiegnie CSK i ruszy Alejami Racławickimi. Drugą zmianą będzie Aleja Warszawska zamiast ulic Pagi i Sikorskiego, którą zawodnicy pobiegną aż do ulicy Zbożowej, potem ulicą Świerkową do Sławinkowskiej. Ulicami Willową, Poligonową, Bohaterów Września i Zelwerowicza maraton dotrze do starej części trasy.

Ta, podobnie, jak w poprzednich latach poprowadzi ulicami Do Dysa, Spółdzielczości Pracy, Andersa, Mełgiewską, Grygowej, Męczenników Majdanka, Krańcową, Kunickiego, Zemborzycką, Diamentową, Jana Pawła II, Alejami Kraśnickimi i Racławickimi z powrotem do Centrum Spotkania Kultur. Na koniec uczestników biegu czeka pętla ulicą Grottgera i Aleją Kultur do Placu Teatralnego.

Po raz pierwszy razem z maratończykami na trasę wyruszą uczestnicy biegu na dystansie 10-ciu kilometrów. Można powiedzieć, że „odprowadzą” maratończyków, bowiem wspólnie przebiegną około 5 kilometrów. Do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dedykowany jest bieg „W te pędy – 42 (k)m do mety”. Mali biegacze będą mogli nie tylko zmierzyć się z dystansem 42 metrów, otrzymać pamiątkowy medal, dyplom i niespodziankę, ale również uczestniczyć w licznych zabawach związanych ze sportem. Dla trochę starszych dzieci, uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych przygotowane zostały Biegi Młodzieżowe. Zawody odbędą się na różnych dystansach – od 100 m do 1000 m w zależności od wieku startujących.

Specjalnie dla rodzin aby wspólnie mogły cieszyć się aktywnie spędzonym czasem przygotowany został Bon appetit Wielki Bieg Rodzinny. W biegu mogą wziąć udział wszyscy chętni, zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak również całe rodziny.

4. PZU Maraton Lubelski to nie tylko zawody biegowe, to przede wszystkim święto sportu, podczas którego biegacze oraz mieszkańcy Lublina chcą dzielić się swoim szczęściem z innymi. W tym celu przeprowadzona będzie akcja „Podziel się kilometrem” – za każdy pokonany kilometr na bieżni PZU przekaże 10 zł na wyznaczony cel charytatywny. W myśl hasła: warto biegać, warto pomagać, w akcji może włączyć się każdy, kto chce „wybiegać” szczęście dla innych.

2016-05-06 15:24:08
(fot. lublin112.pl, grafika mat. org.)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Nie możecie sobie biegać gdzieś po lasach i polach? Musicie w smrodzie spalin i syfie asfaltu?

 2. Nie możecie biegać nie powodując paraliżu komunikacyjnego miasta? Nie możecie biegać nie utrudniając życia innym ludziom?

  • A gdzie Ty tak jeździsz w niedzielę, że Cię tak paraliżuje? Poza tym to świetna rozrywks dla całej rodziny. Byłeś? Jak nie to zapraszam, wtedy dyskutuj.

   • Biegajcie sobie ile chcecie. Wasza sprawa. Róbcie to jednak w miejscach do tego przeznaczonych, nie na publicznych drogach gdzie jesteście intruzami.

  • Propozycja dla biegaczy biegajcie codziennie całą rodziną wtedy korki będą niewielkie zdążycie wszędzie na czas i MPK będzie zbyteczny

 3. ulubione zajęcie frustratów i nieudaczników lubelskich – narzekamy, start!!!

 4. Fantastycznie, bo akurat na os. Botanik będzie w kościele przy ul. Willowej I Komunia o godz. 11, szkoda, że tego nikt nie uwzględnił,..Czy zanim się zacznie będzie już tam normalny dojazd…?

  • A o to to możesz mieć pretensje do proboszcza tej parafii, że tego nie uwzględnił, bo data maratonu była znana od bardzo dawna.

 5. Lublin to jest jednak p…..ne miasto, dwie moto imprezy jednocześnie, do tego jeszcze maraton, juwenalia i rowerowy piknik wszystko w jeden weekend, bez ładu i składu, ktoś to planuje i nad tym panuje czy wszystko na wariata ??

 6. Przykład idzie ze stolicy manifa kontrmanifa i parada kochających inaczej wyścig ślimaków w jednym czasie BRAWO

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja