W niedzielę fani motoryzacji spotkają się przed Areną Lublin. To będzie półmetek sezonu

W najbliższą niedzielę parkingi przez Areną Lublin opanują miłośnicy motoryzacji. Atrakcji nie zabraknie dla całych rodzin.

W niedzielę miłośnicy motoryzacji z Lublina i regionu będą świętować półmetek sezonu motoryzacyjnego. Z tej okazji przed Areną Lublin zorganizowali wyjątkową imprezę, która zrzesza pasjonatów motoryzacji dwukołowej jak i czterokołowej. Do tego celem organizatorów jest promocja bezpieczeństwa i kultury jazdy uczestników ruchu drogowego.

Wydarzenie to gromadzi pasjonatów motoryzacji, którzy prezentują swoje pojazdy z całego województwa. Na parkingu pod stadionem będzie można zobaczyć klasyczne samochody i motocykle, ale także nieco nowsze modele specjalnie dopieszczone przez swoich właścicieli, a także m.in. najnowsze modele marki Mazda, Toyota czy Mercedes. Na pewno znajdą się wśród nich unikatowe okazy, które zobaczyć będzie można tylko przed Areną Lublin.

– MOTO Arena to cykliczna impreza, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród grup motoryzacyjnych, ponieważ łączy środowisko motocyklowe i samochodowe na jednej przestrzeni. Dodatkowo cieszy nas duża frekwencja widzów, bo to znaczy, że nie tylko pasjonaci doceniają tę imprezę – mówi Krzysztof Żurawski z Lubelskie Klasyki Nocą.

Oprócz wystawy samochodów i motocykli, organizatorzy zapowiadają także atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in. zabytkowe autobusy MPK, strefę dla dzieci z animatorem gdzie będzie można np. pojeździć na elektrycznych samochodzikach czy poskakać na „dmuchańcach”, a dla dorosłych np. symulator jazdy na kole, hamownię motocyklową, stanowisko smarownicze oraz strefę gastronomiczną zapewnianą przez Perłę – Browary Lubelskie Sponsora Strategicznego Areny Lublin. Wydarzenie uświetni parada motocyklowa, która przed południem przejedzie ulicami miasta i zakończy swoją trasę na terenie parkingu Areny Lublin.

– Sezon motocyklowy trwa i niestety czasem pojazdy jednokołowe nie są mile widziane na drodze, bo motocyklistów postrzega się jako piratów drogowych – chcemy pokazać, że to jest nasza pasja tak samo jak dla innych grup samochody i że jeździmy tak samo bezpiecznie. Dzięki paradzie, która odbędzie się pod eskortą policji i potem możliwości przyjrzenia się z bliska naszym motocyklom, na pewno będzie można poznać nas bliżej. Zapraszamy zarówno pasjonatów motoryzacji, ale także całe rodziny, bo dla każdego znajdzie się coś ciekawego – podkreśla Łukasz Słowikowski z Moto Inicjatywy.

Podczas imprezy będzie również zbierana krew dla ofiar wypadków drogowych za pomocą specjalnie przygotowanego do tego celu Krwiobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, który zostanie podstawiony na czas wydarzenia (w godz.11- 14). Organizatorami imprezy są Arena Lublin, Lubelskie Klasyki Nocą, Low Lublin, Moto Inicjatywa, Grupa Motocyklowa MPK oraz Świdnicki Klub Motocyklowy USARZ. Początek imprezy o godzinie 11, wstęp jest bezpłatny.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-07-15 20:12:48

Zobacz również

5 komentarzy

 1. „niestety czasem pojazdy jednokołowe nie są mile widziane na drodze” Pojazdy jednokołowe? Znaczy się monocykle? Chyba najszybciej można zobaczyć coś takiego podczas Carnavalu Sztukmistrzów.

 2. Pio wój było stadion budować jak więcej imprez na parkingu się odbywa i o wiele taniej utrzymanie placu kosztuje

 3. Gdzie jest obiecany tor

 4. Znowu bedzie lało,jak na rozpoczeciu.

 5. TORU BRAK- BRAK TORU !!!!.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online