Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne przedmioty zabezpieczają policjanci. Wkrótce pojawią się tam saperzy (zdjęcia)

Niewybuchy granatów ręcznych w liczbie 32 sztuk zostały znalezione na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Chodlik w powiecie opolskim. Mundurowi zabezpieczają teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

W środę około godz. 20.30 dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienie na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Chodlik w powiecie opolskim przedmiotów przypominających niewybuchy. Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził tę informację.

– Znalezione przedmioty to 32 sztuki niewybuchów granatów ręcznych, niektóre wraz z zapalnikami pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze opolskiej jednostki zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu – wyjaśnia aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Policjanci przypominają, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

– pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać, każda próba przemieszczania niewybuchu może skończyć się tragicznie.

– miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

– o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Niebezpieczne przedmioty zabezpieczają policjanci. Wkrótce pojawią się tam saperzy (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

Niebezpieczne przedmioty zabezpieczają policjanci. Wkrótce pojawią się tam saperzy (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

 

6 komentarzy

 1. Ale kto znalazł i w jaki sposób? Czyżby poszukiwacz z detektorem metalu? Piszą o sytuacji a podstawowej informacji nie podali.

  • Nie bądź taki ciekawy bo kociej mordki dostaniesz.

   • Dziadunio z Willolowa

    Tak jest! Teraz ma być cichuteńko, spokojniutko, niech tam sobie każdy swój kawałeczek sukna odkroi i w spokoju z uśmiechem skonsumuje.

 2. NIEWYBUCHY granatów??? Bez ZAPALNIKA???????????????????

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport