Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem ruszy obiecana przebudowa drogi Lubartów – Parczew. Kierowcy w końcu pojadą po równym

Nowa nawierzchnia, ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe, do tego drogi dojazdowe dla ruchu lokalnego, miejsca kontroli pojazdów oraz przejścia dla zwierząt. Tak pod koniec 2019 roku ma wyglądać droga Lubartów – Parczew.

W piątek w Parczewie odbyło się podpisanie umowy na realizację przebudowy drogi wojewódzkiej nr 815, która łączy Lubartów z Parczewem. Jej stan od wielu lat określany jest przez kierowców jako fatalny, inni z kolei nazywają ją najgorszą drogą w województwie. Cząstkowe remonty niewiele zmieniały, gdyż obok załatanej dziury, potrafiły tworzyć się dwie kolejne. O tym, że droga wymaga generalnego remontu wiadomo było od dawna, jednak na przeszkodzie stawał brak funduszy.

W końcu w ostatnich dniach grudnia 2016 roku poinformowano, że część pieniędzy potrzebnych na tą inwestycję, zagwarantował zarząd województwa. Przez cały ubiegły rok trwały przygotowania, kompletowanie niezbędnej dokumentacji, jak też poszukiwanie kolejnych środków. W końcu w styczniu b. r. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg, w którym rozpoczął poszukiwanie wykonawcy prac. W marcu inwestycja po raz kolejny stanęła pod znakiem zapytania. Wszystkie złożone oferty przekraczały kwotę, jaką zagwarantował inwestor. Udało się jednak pozyskać dodatkowe środki i w piątek umowa z wykonawcą została podpisana.

Prace mają się rozpocząć w lipcu i prowadzone będą na odcinku blisko 35 kilometrów na terenie miast: Parczew i Lubartów oraz gmin Parczew, Siemień, Niedźwiada, Ostrówek, Lubartów. Trasa zostanie dostosowana do parametrów technicznych i użytkowych drogi klasy „G”, przebudowane będą drogi krzyżujące się z drogą wojewódzką, powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe, remont czeka też sześć mostów, a w Szczekarkowie tego typu obiekt zostanie wybudowany od nowa. Wykonawca będzie też musiał wybudować drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz przejścia dla zwierząt. Powstaną również miejsca do ważenia i kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego. Zakończenie prac planowane jest do końca października 2019 roku.

61

62

63

64

65

(fot. Urząd Marszałkowski)
2018-06-23 19:50:24

6 komentarzy

  1. Pod publiczkę i przed wyborami, Sosnowski wszystko obieca byle na PSL głosować. Jak widać, frekwencja na wiecu wyborczym dopisała. Szkoda tylko, że uczestników wcześniej nie poinformowano, czego tak naprawdę ta uroczystość będzie dotyczyć. Raczej ZSL tylu zwolenników nie ma, chyba, że w całej gminie.

  2. no to teraz parczywiaki dopiero pokażom jakie to z nich drivery…bełemki i myrcedesy bedom pedzic ile sie da…

  3. Serio będą od nowa robir ten most na Wiepszu w Szczekarkowie? I znowu z rok nie będzie tam ruchu…

    • Obok powstanie nowy obiekt, potem będzie przełożony ruch na nowy obiekt i dopiero wtedy zostanie rozebrany stary. Także cal czas będzie zapewniony ruch

  4. Marszałkowi papa się cieszy i już zaciera ręce na te dodatkowe środki. Mina mówi sama za siebie, jak je spożytkuje. Chyba, że jakaś działaczka pod stołem urzęduje.

  5. Kierowca wedrowiec

    Jak to 1,5 roku ma trwać budowa 35km drogi? W Łęcznej 900m budowali rok i to spierd..lili.