690 680 960

Niebawem miał zbierać plony. Spłonęło 10 ha zboża na pniu, dym widać było w sąsiednim powiecie (zdjęcia)

Kilkanaście zastępów strażaków z terenu trzech powiatów gasiło dzisiaj pożar zboża na pniu w gminie Hanna. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

W czwartkowe popołudnie mieszkańcy okolic Parczewa zaalarmowali nas o pożarze, jaki widzą w oddali. Sprawdziliśmy informację, jednak na terenie całego powiatu straż pożarna nie prowadziła w tym czasie żadnej akcji gaśniczej. Okazało się, że zdarzenie miało miejsce ok. 30 kilometrów dalej, w sąsiednim powiecie włodawskim.

Około godziny 16:30 zapaliło się zboże na pniu na jednym z pól w miejscowości Holeszów Osada w gminie Hanna. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów strażaków z JRG Włodawa i Biała Podlaska oraz jednostek OSP Hanna, Dołhobrody, Zaświatycze, Holeszów, Sławatycze, Sosnówka i Podedwórze.

Jak nam przekazano, spłonęło ok. 10 ha zboża na pniu. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia oraz szacowanie strat.

(fot. OSP Hanna)

17 komentarzy

  1. Mat ,akurat jest odwrotnie .Żeby ktoś komuś uprawę spalił ,albo nastąpiło inne potknięcie na prostym to trzeba zasłużyć i być sk…. m .Na wsi zwykle jak ktoś się komuś w dzierżawy wpiernicza ,albo nie chce z pola zejść to takie sytuacje następują .Oczywiście pisze ogółem ,właściciela tego konkretnej uprawy nie znam .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej