Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły zapisy do Europejskiego Pikniku Rowerowego. Kto pierwszy ten lepszy

Wystawa zabytkowych samochodów, degustacja specjałów, pokazy rękodzieła oraz sztukmistrzów – to tylko część atrakcji zaplanowanych podczas tegorocznego Europejskiego Pikniku Rowerowego. Można już zgłaszać chęć uczestnictwa.

Zbliża się X jubileuszowa edycja Europejskiego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się w Domu Nasutów koło Lublina. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 na parkingu przed Galerią Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, skąd uczestnicy wyruszą w liczącą około 15 kilometrów trasę do Nasutowa.

Na miejscu, w godzinach od 11.00 do około godz. 15.00, odbędzie się piknik. Dostępne będą stoiska informacyjne różnych instytucji m.in. Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie, działającego przy Urzędzie Marszałkowskim, Europe Direct Lublin, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Ponadto przewidziano wiele innych, ciekawych atrakcji, jak np. wystawa zabytkowych samochodów, degustacja specjałów przygotowanych przez Dom Nasutów, symulator uczestnictwa w rodeo, pokazy rękodzieła przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, znakowanie rowerów, pokazy sztukmistrzów, konkursy europejskie, a także wiele innych.

W związku z wytycznymi służb sanitarno-epidemiologicznych, w wydarzeniu może wziąć udział ok. 250 osób. Dlatego też obowiązują zapisy i decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz dostępny jest TUTAJ. Wydarzenie ma też wymiar charytatywny. W jego trakcie prowadzona będzie zbiórki na rzecz podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Organizatorami Europejskiego Pikniku Rowerowego dla Brata Alberta są: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Europe Direct Lublin, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz honorowego Konsula Austrii w Lublinie Piotra Majchrzaka.

(fot. Dom Nasutów)

11 komentarzy

  1. Cofnąć koncesję dla tfuenu w Polsce

  2. A czemu nie piszą o zaszczepionych ktorych limity nie obowiązują w tego typu imprezach?

  3. Русский тролл

    Demoralizacja młodzieży!

  4. RL chyba już nie żyje… Żadnych wpisów na stronie i na forum, lipa.

  5. Dobrze wiedzieć, że o 10.00 zbiórka. I że to w tym roku chyba, no bo skoro to piknik tegoroczny…? Szkoda tylko, że trzeba gdzie indziej szukać, którego to dnia, którego miesiąca… 🙂
    Czepiam się?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo